Wales Rally GB 2017 - Mikkelsen goni Ogiera

nie, 29 października 2017 godz. 12:45:03 skomentuj rajdy

Andreas Mikkelsen | fot. Hyundai Motorsport

Andreas Mikkelsen robi wszystko, by w walce o tytuł mistrza świata pomóc zespołowemu koledze: Thierry'emu Neuville'owi. Norweg uzyskał najlepszy czas na ponad 10-kilometrowym oesie Alwen i przed Power Stage traci w klasyfikacji generalnej Wales Rally GB 4,5 sekundy do Sebastiena Ogiera.

- Staram się tak ciężko jak to możliwe. Tutaj był maksymalny atak - relacjonował Mikkelsen.

Za Norwegiem sklasyfikowano Otta Tanaka (+0,7), Thierry'ego Neuville'a (+0,8), Elfyna Evansa (+1,1), Krisa Meeke'a (+1,9) oraz Sebastiena Ogiera (+2,0).

- Wszystko idzie dobrze i czuję się komfortowo. Mam szybki rytm, ale staram się utrzymać na trasie - podsumował Neuville.

- Jest w porządku. Muszę tylko zachować koncentrację na ostatnie sześć kilometrów - mówił Evans.

- Samochód działa dobrze. Niestety nie ma nas w bitwie, która trwa z przodu - informował Meeke.

Czołową dziesiątkę skompletowali Hayden Paddon (+3,6), Craig Breen (+4,1), Jari-Matti Latvala (+5,1) i Dani Sordo (+7,4).

- Faceci z przodu mocno atakują i nie mamy do nich podejścia. Staram się trzymać bezpiecznej strony - komentował Paddon.

- Droga była bardzo wyślizgana i auto nie chciało skręcać. To najgorsze warunki dla naszego samochodu. To frustrujące - tłumaczył Latvala.

- To był dobry oes. Jest bardzo szybki i podobało mi się - mówił Sordo.

- Pierwsza pętla była dobra, ale samochód nie działa na wyślizganej nawierzchni. Na tym oesie nie miałem przyczepności - tłumaczył Lappi (+7,5).

Przed Power Stagem Evans ma 43,1 sekundy przewagi nad Neuvillem. Trzeci jest Ogier (+49,1), czwarty Mikkelsen (+53,6), piąty Latvala (+54,5), a szósty Tanak (+56,6).

fot. Hyundai Motorsport