Mikkelsen chciałby więcej testów

czw, 8 czerwca 2017 godz. 12:37:47 skomentuj rajdy

Andreas Mikkelsen | fot. Citroen Racing

Andreas Mikkelsen, który dziś siedem razy pokonał trasę odcinka testowego Rajdu Sardynii, przyznał w rozmowie z Motorsport News, że przedrajdowe testy pomogły mu znaleźć właściwą prędkość za kierownicą nowego WRC. Norweg podczas jednego dnia jazd pokonał ponad 320 kilometrów.

- Bardzo się cieszę, że wrócę do dużych chłopców. Miałem dobre testy. Dobrze było wrócić do szybkiego samochodu i nie mam wątpliwości, że C3 WRC takim jest. Czułem się tak samo jak przed testami Hyundaia w tym roku. Byłem zaniepokojony czy znajdę właściwe tempo po startach w WRC2. Było w porządku i miałem normalne wrażenie prędkości. Gdy przez długi czas masz dobry poziom to łatwo przystosować się. Spójrz na Elfyna [Evansa-red.]. Cały sezon spędził w WRC2, ale wrócił i wykręcał najlepsze czasy na Monte Carlo - mówił Mikkelsen.

- Zespół był miły i widać, że są zmotywowani, ale dla mnie Sardynia to nauka i praca krok po kroku. Jeden dzień testów to za mało. Zrobiliśmy kilka rzeczy z samochodem, ale tylko, gdy masz stuprocentową pewność, to możesz jechać naprawdę szybko. Musisz wiedzieć, co zrobi auto w danym momencie. To dla mnie nowy samochód i może mi to utrudnić walkę na szczycie - dodał.

fot. Citroen Racing