Meeke: Prawdopodobnie byliśmy najwolniejsi

śro, 31 stycznia 2018 godz. 13:37:07 skomentuj rajdy

Kris Meeke | fot. XPB

Kris Meeke uważa, że jego zwycięstwo na Power Stage Rajdu Monte-Carlo, nie ukryło problemów Citroena w tej imprezie.

Meeke zajął czwarte miejsce w rajdzie, korzystając na pechu Esapekki Lappiego, który popełnił błąd na ostatnim oesie i spadł z czwartej na siódmą pozycję.

Citroen jest na trzecim miejscu w klasyfikacji producentów. Zdobyli osiemnaście punktów. Na pierwszej pozycji są Toyota i M-Sport Ford. Obydwa zespoły mają w dorobku tą samą ilość 33 punktów.

- Tylko Rajd Monte-Carlo można zakończyć z takim rezultatem, przez cały czas nie mając tempa - powiedział Meeke. - Prawdopodobnie byliśmy najwolniejsi, poza Bryanem Bouffierem. To nie jest brak szacunku dla jego osoby, po prostu pierwszy raz zasiadał w nowym samochodzie.

- To był bardzo bolesny weekend i wszystko musi się całkowicie zmienić, jeśli kiedykolwiek chcemy wygrać ten rajd - uznał.

- Bierzemy siedemnaście punktów i zostawiamy to za sobą. Jednak to mnie gryzie. Nie możemy przyjechać do Monte-Carlo pozwalając, aby sytuacja się powtórzyła.

- Musieliśmy jechać sprytnie w tym rajdzie, to nudne, ale czasem działa - dodał.

W 2014 roku Meeke zajął trzecie miejsce w Rajdzie Monte-Carlo. To jego najlepszy wynik do tej pory. Zasiadał wtedy za kierownicą Citroena DS3 WRC.