Rally Mexico 2018 - Meeke odrabia

pią, 9 marca 2018 godz. 23:48:37 skomentuj rajdy

Kris Meeke | fot. Citroen Racing

Kris Meeke popisał się najlepszym czasem na drugim przejeździe odcinka Duarte - Derramadero i zbliżył się do liderującego w Rajdzie Meksyku Daniego Sordo. Do odcinka nie wystartował Elfyn Evans. Pilot Brytyjczyka: Daniel Barritt po kraksie na pierwszej piątkowej pętli został przewieziony do szpitala z podejrzeniem wstrząsu mózgu. Problemy na oesie mieli Teemu Suninen, który stracił blisko dwie i pół minuty oraz Sebastien Loeb, który przestrzelił jedno ze skrzyżowań. Sebastien Ogier za metą lotną uderzył w przydrożny płot.

Kierowcy Toyoty, Citroena i Andreas Mikkelsen postawili na pięć twardych opon. Sebastien Ogier i Teemu Suninen zabrali ze sobą cztery twarde i jedną miękką oponę, a Thierry Neuville i Dani Sordo zdecydowali się na trzy miękkie i dwie twarde opony.

- Wiedziałem, że Ogier będzie szybszy w drugich przejazdach. Mnie bardziej się podobało. Przyczepność jest dobra i jestem zadowolony z rytmu - mówił Meeke.

Drugim czasem na 26-kilometrowej próbie popisał się Sebastien Ogier (+0,3). Mistrz świata okazał się lepszy od Andreasa Mikkelena (+1,8), Otta Tanaka (+2,3), Daniego Sordo (+4,3) oraz Sebastiena Loeba (+6,3).

- Teraz jest bardziej przyczepnie. Wydaje mi się, że miałem dobrą trakcję, ale na miękkich oponach było trudno. Rozgrywa się wiele bitew - podsumował Ogier.

- To był czysty oes. Źle zrozumiałem jedną komendę i straciłem sekundę. Bez tego jestem zadowolony - informował Mikkelsen.

- Gdy mamy pełną moc silnik działa dobrze, bez zarzutów - mówił Tanak.

- Staram się nie jechać agresywnie, by oszczędzić opony. Z tyłu mam miękką mieszankę i samochód ślizgał się - informował Sordo.

- Nie wiedziałem o tym. Teraz jest za późno. Przestrzeliłem skrzyżowanie - mówił Loeb, który stracił na swoim błędzie około siedmiu sekund.

Siódmy rezultat zanotował Jari-Matti Latvala (+6,7), a ósmy Thierry Neuville (+12,5). Dziesiątkę uzupełnili Esapekka Lappi (+14,5) i najszybszy w WRC2: Pontus Tidemand (+58,6).

- Mechanicy ciężko pracowali na serwisie, by to naprawić. W tej chwili jest w porządku. Następny oes jest bardziej wymagający - komentował Latvala.

- Silnik jest w porządku, ale jestem zdenerwowany, ponieważ straciliśmy czas. Wcześniej mieliśmy szansą na zyskanie 1-2 miejsc. To było ważne dla naszej pozycji startowej jutro. Teraz będzie trudniej - mówił Neuville.

- Jest tak samo jak rano. Bez zmian - informował Lappi.

- Pojechałem za szeroko i uderzyłem w coś lewym tyłem. Myśleliśmy, że to kapeć, ale uszkodziłem zawieszenie - tłumaczył Suninen (+2:28,7).

Po sześciu odcinkach czołową szóstkę tworzą Sordo, Meeke (+12,3), Tanak (+19,4), Loeb (+19,9), Ogier (+27,4) i Mikkelsen (+30,2).

W WRC2 pewnie prowadzi Pontus Tidemand. Z rywalizacji po awarii chłodnicy wycofał się Jari Huttunen.

fot. Citroen Racing