Rally de España 2017 - Meeke nie pozostawia złudzeń

nie, 8 października 2017 godz. 10:48:42 skomentuj rajdy

Kris Meeke | fot. Citroen Racing

Kris Meeke nie pozostawia złudzeń, kto najbardziej zasługuje na zwycięstwo w Rajdzie Katalonii i Brytyjczyk zapisał na swoje konto czwarty dzisiejszy odcinek specjalny. Kierowca Citroena C3 WRC na drugim przejeździe ponad 6-kilometrowej próby L'Albiol o 2,3 sekundy wyprzedził Sebastiena Ogiera i o 2,8 sekundy Otta Tanaka. Czwarty czas zanotował Dani Sordo (+3,1), a piąty Juho Hanninen (+3,6).

- Kiedy czujesz się dobrze i auto działa dobrze, to jazda jest prosta. Podobało mi się. Zapominam o wszystkim i bawię się - komentował Meeke.

- Jeśli chcę utrzymać drugie miejsce przed zespołowym kolegą, to muszę utrzymać rytm. Mówiłem już wcześniej. Trzecie miejsce też będzie w porządku, ale drugiej jest lepsze - podsumował Ogier.

- Jeszcze kilka odcinków, ale bardzo ważne jest dowiezienie samochodów do mety i zdobycie punktów - mówił Tanak.

- Wiem, że nie dogonię facetów przede mną i mam dużą przewagę nad pozostałymi. Muszę utrzymać to tempo - podsumował Hanninen.

Za czołową piątką znalazł się Mads Ostberg (+3,8). Norweg okazał się lepszy od Andreasa Mikkelsena (+4,5), Stephana Lefebvre'a (+4,8) oraz Elfyna Evansa (+7,9).

- Czuję się coraz bardziej komfortowo. Teraz ja kontroluję samochód, a nie on mnie - tłumaczył Ostberg.

- Ten oes w świetle dziennym jest dużo lepszy, ale mamy mały problem z samochodem. Może to hydraulika - informował Lefebvre.

- Wszystko, co musimy zrobić to dojechać do mety. Dwóch kierowców przed nami odpadło z rajdu i mamy przyzwoitą pozycję. Teraz muszę być mądry i myśleć o naszej pozycji startowej w Wielkiej Brytanii - mówił Evans.

W klasyfikacji generalnej czołową siódemkę tworzą Meeke, Ogier (+26,2), Tanak (+28,5), Hanninen (+46,4), Ostberg (+2:10,8), Lefebvre (+2:27,8) oraz Evans (+4:07,2).