Rally Argentina 2018 - Meeke nie ma odpowiedzi

pią, 27 kwietnia 2018 godz. 21:26:44 skomentuj rajdy

Kris Meeke

Ott Tanak ponownie był najszybszy na drugim przejeździe najdłuższego odcinka specjalnego Rajdu Argentyny – Amboy-Yacanto.

Na trasie o długości 33.58 km pokonał Daniego Sordo o 4.1s. Kris Meeke, wicelider rajdu, przyznał, że nie ma odpowiedzi na tempo Tanaka, notując 5.1s straty.

- Dobry odcinek, ale naprawdę wyboisty. Staraliśmy się trzymać koła na ziemi, przyczepność jest - mówił Tanak.

- Naprawdę mocno cisnąłem na tym odcinku - relacjonował Dani Sordo. - Czas jest trochę słabszy od innych, ale naprawdę podobał mi się ten odcinek.

- Nie mam odpowiedzi na Otta. Byłby 40 sekund z przodu, gdyby się nie obrócił. Chcemy pozostać w kontakcie, a jeśli będzie mgła, wszystko będzie dość otwarte - stwierdził Meeke.

Thierry Neuville był czwarty (+8.2s), a Craig Breen piąty (+10.3s).

- Robię co w mojej mocy, ciężko stwierdzić jaki wybór opon jest najlepszy. Mocno się ślizgałem, ale byłem szybki - uznał Thierry Neuville.

Mikkelsen starał się uniknąć przebicia kolejnej opony (+11.8s).

- Było w porządku, staraliśmy się trzymać z dala od możliwości złapania kapcia. Jeśli złapiemy kolejnego, będziemy mieli kłopot - powiedział Mikkelsen.

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowano Ogiera (+14s), Evansa (+16,6s) i Lappiego (+19.4s).

- Myślę, że Ott teraz frunie - stwierdził Sebastien Ogier. - Nie sądzę, abyśmy mieli szansę. Ten etap nie jest taki zły jeśli chodzi o odkurzanie, w porównaniu do poprzedniego. Miejmy nadzieję, że jutro będziemy mieli lepszą pozycję startową.

- Nie powiedziałbym że jest lepiej popołudniu – uznał Elfyn Evans. – Nie jestem pewien, czy dokonałem właściwego wyboru opon. Być może mieszanka twardych i miękkich byłaby lepsza.

- Niczego się nie nauczyłem. Opony nie trzymają się na felgach, to największy problem. Mogę to kontrolować tylko jadąc wolno, jak teraz - mówił rozżalony Lappi.

Dziesiątkę zamknął Teemu Suninen (+23s).

Kalle Rovanpera w WRC2 odrobił do Pontusa Tidemanda 9.3s. Trójkę tradycyjnie skompletował Gus Greensmith (+26.1s).

Ott Tanak odjechał w klasyfikacji rajdu na 16.8s od Krisa Meeke. Na trzecią pozycję awansował Dani Sordo (+25.9s).

Thierry Neuville utrzymuje czwartą pozycję (+27.2s). O dwa miejsca spadł Sebastien Ogier (+27.7s).