Rally Finland 2017 - Meeke nie czuje się pewnie

czw, 27 lipca 2017 godz. 07:08:35 skomentuj rajdy

Meeke i Breen | fot. Citroen Racing

Kris Meeke, który powraca na trasy WRC podczas Rajdu Finlandii, przyznał w rozmowie z motorsport.com, że nie jest w najlepszej sytuacji i nie czuje się pewnie przed rozpoczęciem rywalizacji.

- To frustrująca i trudna sytuacja. Nie spodziewałem się tego, ale właśnie tak jest. Cieszę się, że jestem z powrotem w Finlandii, ale frustrujące jest to, że mam takie uczucia. Jeśli na tym rajdzie chcesz być z przodu, wszystko wokół ciebie musi grać. Twoje zaangażowanie musi być szczere i trzeba robić, to co chce się robić. Szczerze mówiąc, ten rok taki nie jest - mówił Meeke.

- Nie czuję, że jestem w doskonałym otoczeniu, by zrobić to, co w zeszłym sezonie. Wyczucie nie pojawi się po pokonaniu kilku kilometrów na odcinku testowym - dodał.

- Jeśli odpuściłeś jedną z imprez, to w strukturze zespołu są ludzie, którzy nie dają Ci wsparcia. W porządku, pracuję dla Citroena. Jeśli uważają, że nie wykonują swojej pracy wystarczająco dobrze, to przyjmę to. Nadal jednak będą robił to, co do tej pory, by jak najlepiej wykorzystać moje umiejętności. W tym roku nie było rajdów, podczas których nie kręciłem czasów w czołówce, ale wszyscy rozdmuchali historię, że coś jest nie tak. Mieliśmy pewne problemy na różnych rajdach. Mamy kłopoty z niezawodnością i popełniamy błędy, ale czasami wydaje mi się, że samochód nie jest spójny. To nie dzieje się między rajdami a między odcinkami. Widzieliśmy to na Sardynii. Craig był bliski wygrania odcinka, a Andreas nie był w stanie zbliżyć się do niego i tracił minutę - komentował.

- Nie jestem tutaj, by ukończyć rajd w pierwszej dziesiątce i pokazywać wszystkim, że jestem szczęśliwy. W czasie dwóch dni testów mocno padało, a warunki nie były stabilne. Trudno było znaleźć wyczucie. Może to sprawia, że brakuje mi pewności - zakończył.

fot. Citroen Racing