Rallye Automobile de Monte-Carlo 2019 - Meeke najszybszy w debiucie

czw, 24 stycznia 2019 godz. 12:00:56 skomentuj rajdy

Kris Meeke | fot. TGR WRC

Kris Meeke i Sebastian Marshall, którzy w ten weekend debiutują w barwach Toyoty, popisali się najlepszym czasem na odcinku testowym Rajdu Monte Carlo. Brytyjczycy swój najlepszy czas uzyskali na trzecim z pięciu przejazdów odcinka Gap. Mierzący 3,35 km oes przez cały czas trwania jazd był suchy.

Na drugim miejscu sklasyfikowano Sebastiena Ogiera i Juliena Ingrassię, którzy czterokrotnie stawali na starcie oesu, a najlepszy czas zanotowali w pierwszej próbie. Do załogi Toyoty stracili oni 0,1 sekundy. Trzecie miejsce wywalczył duet Lappi/Ferm (+0,5), a czwarta była załoga Tanak/Jarveoja (+0,8). Fin najlepszy czas uzyskał w swojej trzeciej z czterech prób, a Estończyk w drugiej z czterech.

Cztery razy na odcinku pokazali się również Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+1,4), którzy niegroźnie wypadli z trasy w swoim trzecim przejeździe. Szóste miejsce wywalczyła załoga Neuville/Gilsoul (+1,6), najszybsza na trzecim ze swoich pięciu przejazdów. Tylko trzy razy na odcinku pojawili się Suninen i Salminen (+1,7), za którymi sklasyfikowano Evansa i Martina (+2,0), najszybsi na swoim trzecim z czterech przejazdów. Dziewiąty był duet Mikkelsen i Jaeger (+2,5).

Stawkę WRC zamknęli Sebastien Loeb i Daniel Elena (+3,1) oraz Pontus Tidemand i Ola Floene (+5,9). Byli mistrzowie świata najlepszy rezultat ustanowili na swoim ostatnim, czwartym przejeździe odcinka.

Do 14:00 odcinek testowy będzie dostępny dla pozostałych załóg. Na wieczór organizatorzy zaplanowali dwa ponad 20-kilometrowe oesy. Zmagania rozpoczną się o 19:38.

fot. TGR WRC