Rally de España 2017 - Meeke lubi ciemność

nie, 8 października 2017 godz. 07:28:10 skomentuj rajdy

Kris Meeke | fot. Citroen Racing

Kris Meeke najlepiej rozpoczął niedzielną część rywalizacji z trasami Rajdu Katalonii. Lider klasyfikacji generalnej najlepiej spisał się na rozgrywanym w ciemnościach odcinku L'Albiol i powiększył przewagę nad rywalami. Kierowca Citroena był szybszy o 1,1 sekundy od Otta Tanaka i Thierry'ego Neuville'a. Czwarty czas uzyskał Sebastien Ogier (+1,7), a piąty korzystający z systemu Rally2 Dani Sordo (+3,5).

- Pięknie. Kocham jazdę w nocy. Światła tworzą tunel widoczności, a samochód doskonale spisuje się na asfalcie - podsumował Meeke.

- Nie jest źle. Wygląda na to, że będzie ciasno, a my nie mamy wszystkich potrzebnych narzędzi. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy - mówił Tanak.

- Nie mam wyboru. Atakowałem bardzo mocno. Pod koniec pojawiła się podsterowność. Mistrzostwa dwa razy kończyłem na drugim miejscu, więc nie mam nic do stracenia - informował Neuville.

- Wiemy, że to będzie ciasny dzień. Byłem trochę niepewny w ciemnościach - donosił Ogier.

- To straszny czas. Po wczorajszym błędzie plan zakłada zdobycie kilku punktów na Power Stage. Nie możemy nic więcej zrobić - mówił Sordo.

Drugą piątkę na ponad 6-kilometrowej próbie utworzyli Juho Hanninen (+3,8), Andreas Mikkelsen (+4,3), Stephane Lefebvre (+5,3), Mads Ostberg (+5,3) oraz Esapekka Lappi (+5,7).

- Nie wiem, jak ciężko będzie, ale nie czułem, by moja jazda była bardzo czysta. To nic specjalnego. Nie mogę doczekać się wschodu słońca - komentował Hanninen.

- Wykorzystamy ten dzień, by spróbować nowych rzeczy w aucie. Nie będziemy atakować - informował Mikkelsen.

- W porządku. Jest ciemno i jestem zmęczony. Czekamy na światło dzienne. Wczoraj to była mieszanka wszystkiego. Miałem problem z elektroniką i nie miałem hamulca ręcznego. Przed PKC kibice musieli pchać nas na dojazdówce. Byłem sfrustrowany tym, że sędziowie nie pracują tak jak powinni - tłumaczył wczorajsze zachowanie Ostberg.

- Jest za wcześnie dla mnie, ale wszystko było w porządku. Delikatnie atakowałem i próbuję innego stylu jazdy - informował Lefebvre.

- Było całkiem w porządku. Nie popełniłem błędów. Cały czas jestem po bezpiecznej stronie. Nie jestem wystarczająco szybki - podsumował Lappi.

- W porządku. Nie miałem problemów. To nie był najlepszy przejazd. Próbowaliśmy kilku rzeczy w aucie, ale nie podobały mi się - mówił Evans (+11,4).

W klasyfikacji generalnej Meeke ma za sobą Ogiera (+14,7), Tanaka (+15,6), Hanninena (+37,8) i Neuville'a (+54,3).

fot. Citroen Racing