Meeke kończy sezon

czw, 24 maja 2018 godz. 18:41:27 skomentuj rajdy

Kris Meeke | fot. Citroen Racing

Zespół Citroen Racing poinformował dziś, że ze względu na zbyt dużą liczbę wypadków i kraks załogi Kris Meeke/Paul Nagle, duet nie będzie startował w dalszej części sezonu WRC 2018.

- Z powodu zbyt dużej liczby wypadków, z których niektóre były bardzo ciężkie i mogły mieć poważne konsekwencje w odniesieniu do bezpieczeństwa załogi, a ryzyko z tym związane nie było uzasadnione stawkami sportowymi, Citroen Racing WRT zdecydował się zakończyć starty Krisa Meeke'a i Paula Nagle'a w sezonie WRC 2018. Decyzja jest obowiązująca od Rajdu Sardynii 2018. Niedługo ogłosimy skład zespołu na resztę sezonu. Zgłoszenia załóg Craig Breen/Scott Martin i Mads Ostberg/Torstein Eriksen na Rajd Sardynii nadal są ważne - czytamy w oświadczeniu.

- To nie była łatwa decyzja, ponieważ wpływa ona na kierowcę i pilota, ale w dużej mierze opiera się na kwestiach bezpieczeństwa, które wchodzą w zakres moich obowiązków jako szefa zespołu. Decyzja ta jest środkiem zapobiegawczym - komentował Pierre Budar, szef Citroen Racing.

Kris Meeke ma na swoim koncie 91 startów w mistrzostwach świata. Odniósł pięć zwycięstw i dwanaście razy stał na podium. Najlepszy sezon zanotował w 2015 roku, gdy był piąty w klasyfikacji kierowców.

fot. Citroen Racing