Rally de España 2017 - Meeke i dwa Fordy

sob, 7 października 2017 godz. 17:20:40 skomentuj rajdy

Kris Meeke | fot. Citroen Racing

Kris Meeke i Paul Nagle najlepiej zaliczyli pierwszy asfaltowy sprawdzian na trasach Rajdu Katalonii i zakończyli dzień na fotelu lidera w klasyfikacji generalnej imprezy. Załoga Citroena jak na razie była najszybsza na trzech odcinkach specjalnych.

- Podobał mi się ten samochód na tym odcinku. Zobaczymy, co wydarzy się jutro - mówił Meeke.

Zacięty, bratobójczy bój o drugie miejsce toczą Ogier i Ingrassia (+13,0) oraz Tanak i Jarveoja (+14,5), za których plecami znajduje się najszybszy duet Toyoty: Hanninen i Lindstrom (+34,0).

- Cieszę się, że ten oes już za mną. To skomplikowane i miło jest przejechać linię mety. Teraz jestem gotowy na atak jutro. Jest ciasno między mną i Ottem. Muszę walczyć. Trzecie miejsce nie byłoby złym wynikiem, ale drugie jest lepsze - podsumował Ogier.

- Zobaczymy, co jest możliwe, ale zrobię wszystko i będę twardo walczył. Takie odcinki nie są dla tych samochodów. To nie jest przyjemne - oceniał Tanak superoes w Salou.

- To naprawdę dobry dzień. Jestem szczęśliwy. Szkoda wczorajszego dnia. Gdyby nie to walczyliśmybyśmy na szczycie. Nie poddaję się w rywalizacji o podium - zapowiadał Hanninen.

Po porannych problemach z i20 Coupe WRC piąta lokata należy do broniących honoru Hyundaia Neuville i Gilsoula (+53,2). Na szóstym miejscu sklasyfikowani są Ostberg i Eriksen (+1:19,8), a na siódmym Lappi i Ferm (+1:22,1).

- Nadal chcę dogonić Juho. Nie poddaję się. Walczę o tytuł - mówił Neuville.

- Teraz ustawienia są w porządku. Czekam na jutro. Ten odcinek był bardzo podstępny. Ciężko ocenić przyczepność - komentował Lappi.

Punktowaną dziesiątkę jak na razie kompletują Lefebvre i Moreau (+2:00,7), Evans i Barritt (+3:05,1) oraz najszybsza załoga w aucie klasy R5: Camilli i Veillas (+5:40,8. Francuzi nie zdobywają punktów w WRC2.

- Zgasiłem silnik na odcinku i długo uruchamiałem go ponownie. Myślę, że jakieś osiem sekund. Teraz czekam na jutro - informował Lefebvre.

- Z jakiegoś powodu dwa razy zgasł silnik i nie mogłem jechać dalej. To był naprawdę trudny dzień, ale jest jak jest - mówił Evans.

W WRC2 Teemu Suninen ma 44,4 sekundy przewagi nad Janem Kopeckym. Trzecie miejsce należy do Benito Guerry (+3:38,2). Łukasz Pieniążek (+5:58,8) zakończył dzień na szóstej lokacie.

Ponad dwukilometrowy superoes Salou najszybciej pokonał Ogier. Blisko sprawienia sensacji ponownie był Jan Kopecky, który w Fabii R5 stracił do Francuza 0,6 sekundy.

Niedziela będzie skłądać się z trzech dwukrotnie pokonywanych odcinków. Pętlę stworzą próby L'Albiol (6,28 km), Riudecanyes (16,35 km) oraz Santa Marina (14,50 km). Dzień rozpocznie się o 7:00, a zwycięzców poznamy około 13:00.

fot. Citroen Racing