Meeke czuje się jak w rodzinie

śro, 24 października 2018 godz. 15:15:28 skomentuj rajdy
Tagi: wrc, meeke, toyota, makinen

Kris Meeke | fot. twitter.com/krismeeke

Kris Meeke przyznał w rozmowie z motorsport.com, że atmosfera, która panuje w zespole Toyoty, jest dużo lepsza od tej, którą zastał w Citroenie. Brytyjczyk zdradził, że czuje się jak w rodzinie, co pozwoliło mu odświeżyć umysł.

- Moje spotkanie z Tommim i zespołem przebiegało w rodzinnej atmosferze. Baza ekipy wygląda bardzo naturalnie. To rajdowy kraj. Byliśmy w sercu Rajdu Finlandii. Spotkanie z takimi osobami odświeżyło mój umysł. Od czasu, gdy opuściłem mistrzostwa, dałem sobie kilka miesięcy dla siebie, ale gdy zadzwonił Tommi wszystko się zmieniło. Odwiedziłem go w Jyvaskyla i mogłem godzinami rozmawiać o samochodzie i kwestiach technicznych - mówił Meeke.

- To wszystko dotyczyło przyszłości i było odświeżające. Nie byłem do tego przyzwyczajony. Miałem kilka propozycji na stole, ale chciałem wrócić w odpowiedni sposób i najlepszy z nich daje Toyota. Odnoszą sukcesy w drugim sezonie startów, więc wiadomo, gdzie chciałem być - dodał.

Tommi Makinen jednocześnie potwierdził, że Kris Meeke zaliczył kraksę podczas testów. Brytyjczyk obrócił auto na bok przy niewielkiej prędkości.