Mancin zawiesza starty w USA

wto, 20 kwietnia 2010 godz. 11:07:46 skomentuj rajdy

Andi Mancin i Travis PastranaWicemistrzowie Rally America Championship, Andi Mancin i Maciek Wisławski nie zgłosili się do Olympus Rally (24-25 kwietnia), informując o zawieszeniu startów w amerykańskiej serii.

- Z przykrością muszę poinformować, że zmuszony jestem zawiesić tegoroczne starty w Rally America - mówi Andi Mancin. - Wkrótce startuje Olympus Rally, a nasza nieobecność na tym rajdzie przekreśla już nawet matematyczne szanse walki o czołowe lokaty. W tej sytuacji nie mam też szans na udział w 16 edycji X Games.

Jak zapewne wszyscy się domyślacie, powodem tej decyzji jest brak budżetu. Nie udało nam się jak do tej pory pozytywnie zakończyć naszych rozmów ze sponsorami. Bez odpowiedniego budżetu nie jesteśmy w stanie dysponować sprzętem, którym w tym sezonie moglibyśmy na równi walczyć z pozostałą stawką zawodników.

Jest to dla mnie trudna decyzja, ponieważ mieliśmy dużo planów i nadziei na ten sezon. Chciałem też bardzo wystartować ponownie w X Games. Jestem w stałym kontakcie z innymi zawodnikami z Rally America. Wszyscy żałują, że nie będę już z nimi jeździł, ale trzymają kciuki, że wrócę jeszcze na amerykańskie odcinki.

Skupiamy się nadal na poszukiwaniu sponsora i mam nadzieję, że uda nam się wystartować jeszcze gościnnie w którejś z pozostałych rund, lub w jakimś polskim szutrowym rajdzie. Mam w tym momencie też kilka projektów, które staram się realizować. Na pewno chcielibyśmy wrócić na pełny sezon 2011.

Dziękuje Maćkowi Wisławskiemu, dotychczasowym sponsorom, całemu zespołowi
i wszystkim kibicom za wspólną pracę i wsparcie. Był to bardzo piękny i cenny okres w mojej karierze. Zrobię wszystko, żeby jak najszybciej kontynuować swoje starty. Była też dla mnie wielkim wyróżnieniem możliwość reprezentowania swojego kraju poza jego granicami.

Wisławski, Block, Pastrana, Mancin