M-Sport pokazał Fiestę R5 Evo2

czw, 12 stycznia 2017 godz. 21:05:50 skomentuj rajdy

Ford Fiesta R5 Evo2 | fot. M-Sport

M-Sport, który świętował wyprodukowanie dwustu egzemplarzy Forda Fiesty R5 zaprezentował dziś kolejną ewolucję rajdówki, która ma zadebiutować w tym roku. Tylko w 2016 roku kierowcy Fiest odnieśli 159 zwycięstw w 29 państwach.

Nowa konstrukcja ma posiadać nowy silnik, dysponujący większą mocą oraz momentem obrotowy. Zmianie ulegnie również głowica i kolektor wydechowy. Dostępne ma być nowe paliwo VP Racing przeznaczone do użytku dla kierowców Fiest R5. Szczegółowe dane zostaną ujawnione w najbliższych miesiącach. Debiut na odcinkach zaplanowano w drugim kwartale 2017 roku.

- Ciągle rozwijamy nasze produkty. Nasz zespół projektowy nie spoczywa na laurach i ciągle próbuje wykrzesać więcej z naszych samochodów. Specjalizujemy się w dostawie możliwie najbardziej konkurencyjnych pakietów. Nie ma wątpliwości, że Fiesta R5 to wspaniały samochód i nasz największy globalny sukces. W 2013 roku nie wyobrażałem sobie, że będziemy mieli 200 samochodów na całym świecie. To był sukces i odzwierciedlają go statystyki. Wierzę, że Fiesta to jeden z najlepszych modeli na rynku R5 i mamy nadzieję, że najnowsza ewolucja potwierdzi to. Widzieliśmy fantastyczne wyniki w różnych mistrzostwach i mamy nadzieję, że nadal będziemy przeć do przodu - mówił Malcolm Wilson.