M-Sport namawia Loeba

śro, 31 października 2018 godz. 12:41:15 skomentuj rajdy
Tagi: Loeb, M-Sport

Sébastien Loeb | Fot. Citroën Racing

Skazany na utratę lidera, Sébastiena Ogiera przed sezonem 2019, M-Sport stara się zaangażować do zespołu Sébastiena Loeba.

- Zawsze byłem jego wielkim fanem i wiem, co on potrafi - powiedział Autosportowi Malcolm Wilson. - Widzieliśmy tempo i potencjał Sébastiena w trzech rajdach, które zaliczył w tym roku. Byłoby dziwne, gdybyśmy teraz nie rozmawiali o możliwej współpracy. Kto wie, co się wydarzy, ale byłbym bardzo, bardzo zainteresowany jego wizytą w naszej firmie i sprawdzeniem samochodu.

Wilson jest otwarty na kontrakt z Loebem, obejmujący tylko wybrane rajdy. - Rozumiem jego powody, dla których może nie chcieć zaliczyć całego sezonu - wyjaśnia szef M-Sportu. - Nie mam jednak wątpliwości, że możemy doprowadzić do kompromisowego rozwiązania, korzystnego dla obu stron.

Loeb testował Forda M-Sportu w 2005 roku i zamierzał dołączyć do zespołu na sezon 2006, gdy fabryczny zespół Citroëna zrobił sobie rok przerwy. Ostatecznie wybrał jednak starty prywatnym Citroënem Kronos Racing, zdobywając kolejny tytuł mistrzowski.