M-Sport faworytem Hirvonena

wto, 17 stycznia 2017 godz. 17:20:07 skomentuj rajdy

Mikko Hirvonen | fot.fb.com/mikkowrc

Były rajdowy wicemistrz świata, Mikko Hirvonen, przyznał w rozmowie z motorsport.com, że widzi M-Sport i Sebastiena Ogiera jako jednych z głównych kandydatów do wywalczenia mistrzowskiej korony w tym roku.

- To jest możliwe. Bardzo dawno temu zespoły musiały zaprojektować nowy samochód, a Ford zawsze był w stanie skonstruować konkurencyjne auto. Nie jestem w stu procentach przekonany do tego, ale to możliwe. Mam nadzieję, że wrócą do wygrywania, ponieważ zespół i Malcolm [Wilson-red.] zrobili wiele dla mojej kariery. Życzę im wszystkiego dobrego - mówił Hirvonen.

- Interesujące będzie zobaczenie Ogiera w innym samochodzie, którego nie rozwijał od samego początku, jak to czynił w Volkswagenie. To będzie interesujące - dodał.

Fin odniósł się także do zespołu Toyoty. Zdaniem Hirvonena japońska marka zbyt szybko stworzyła nowy samochód i nie jest jeszcze gotowa do rywalizacji na trasach Mistrzostw Świata.

- Myślę, że oni nie są jeszcze w pełni gotowi. Mieli napięty harmonogram rozwoju samochodu i z tego, co słyszałem mają jeszcze trochę do zrobienia. Jari-Matti [Latvala-red.] ma jednak spore doświadczenie i jeśli skupi się oraz dogada z zespołem to może być dobrze. Nie sądzę jednak, by stało się to w pierwszej części sezonu. Być może później będą walczyć o podium - komentował Hirvonen.

- To [miniony sezon-red.] nie było łatwe dla niego [Latvali-red.]. Popełniał błędy oraz miał problemy z samochodem, co było zaskakujące w Volkswagenie. Mam nadzieję, że skupi się na swojej sytuacji i przetrwa to oraz rozwinie samochód - zakończył.

fot.fb.com/mikkowrc