Łukjaniuk zmienił podejście

czw, 8 marca 2018 godz. 09:45:17 skomentuj rajdy

Aleksiej Łukjaniuk | fot. FIA ERC

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, Aleksiej Łukjaniuk powalczy w tym roku o złoto w FIA European Rally Championship.

W jego programie znalazło się wszystkie osiem rund ERC 2018. Na prawym fotelu będzie zasiadał Alexiej Arnautow. Powalczą Fiestą R5, obsługiwaną przez H-Racing, już od Rajdu Azorów 22-24 marca.

Podczas gdy niewiele się zmieniło pod względem samochodu, pilota i zespołu, Łukjaniuk zapowiedział nowe podejście ze swojej strony.

- Zmieniliśmy podejście do ustawień samochodu i zaczęliśmy pracę z nowym inżynierem, który ma doświadczenie z mistrzostw świata - powiedział 37 letni Łukjaniuk. - Właśnie zakończyliśmy testy we Włoszech i zarówno jeśli chodzi o Fiestę, jak i o mnie, jestem zadowolony z poczynionych kroków. Nie mogę doczekać się, kiedy doświadczę tego wszystkiego na prawdziwych oesach. Myślę o taktyce i dobrych przygotowaniach.

- Lubię Rajd Azorów - dodał. - Kiedy pierwszy raz tam startowaliśmy w 2016 roku, szybko się zaaklimatyzowaliśmy i mieliśmy dobrą prędkość na odcinkach specjalnych. Są kręte i techniczne, z dobrą przyczepnością pomimo luźnej nawierzchni. Lubię to. Wierzę, że wcześniejsze doświadczenie będzie pomocne. Chcę sprawdzić notatki z zeszłego roku, ponieważ 95 procent oesów jest podobne z sezonu 2018.