Acropolis Rally 2018 - Łukjaniuk przed Habajem

nie, 3 czerwca 2018 godz. 10:38:18 skomentuj rajdy

Aleksiej Łukjaniuk | fot. FIA ERC

Aleksiej Łukjaniuk uzyskał najlepszy czas na pierwszym przejeździe odcinka Divri, który zakończył pierwszą niedzielną pętlę Rajdu Akropolu. Po przejechaniu ponad 18 kilometrów Rosjanin był lepszy od Łukasza Habaja (+18,3), Eyvinda Brynildsena (+18,4), Juuso Nordgrena (+20,3) oraz Bruno Magalhaesa (+23,5). Szósty czas zanotował Hubert Ptaszek (+24,5).

- Było w porządku. Na poprzednim odcinku miałem problemy z hamulcami i walczyłem z nimi na ostatnich kilometrach, ale tutaj było w porządku. Zmieniliśmy koła i jest dobrze - komentował Łukjaniuk.

- Bez problemów. Na środku drogi jest sporo kamieni, ale nie mieliśmy problemów - mówił Habaj.

- Potrzebuję silniejszego ataku, ale nadal czyścimy. Na następnej pętli będzie to możliwe - zapowiadał Brynildsen.

- Teraz oszczędzaliśmy opony. Mamy miękką mieszankę. Na szczęście na ostatnią pętlę mamy twardy komplet - informował Nordgren.

- Teraz czuję się lepiej. Nie podejmuję ryzyka, ale poprawiamy się i mamy wszystko pod kontrolą. Na poprzednim odcinku głównym problemem byłem ja - oceniał Magalhaes.

- Mieliśmy kilka momentów i odpuściliśmy, by utrzymać naszą pozycję - komentował Ptaszek.

- Mieliśmy duży moment na odcinku. Kilka kilometrów przed metą wypadłem z trasy. Silnik zgasł i straciłem czas - informował Herczig (+30,9).

- Jest ślisko i spodziewałem się tego, ale ogólnie jest w porządku - mówił Galatariotis (+43,1).

- Przestrzeliłem jedno skrzyżowanie. Nie pamiętałem notatki, ale to nie problem. Jest w porządku. Znowu ślizgałem się, ale poprawiamy się - mówił Serderidis (+49,1).

- Było prawie w porządku. Obracałem się tylko na wolnym zakręcie i straciłem sporo czasu, zanim zawróciłem. Straciłem około 30 sekund, ale jest w porządku. Podoba mi się ten oes - tłumaczył Grzyb (+57,9).

W klasyfikacji generalnej Magalhaes ma za sobą Hercziga (+50,9) i Ptaszka (+1:24,7). Na czwarte miejsce awansował Brynildsen (+2:42,4), a piąty jest Galatariotis (+2:53,8). Szóste miejsce zajmuje Grzyb (+5:09,5).

W klasyfikacji etapu punktowaną siódemkę jak na razie tworzą Łukjaniuk, Nordgren (+15,6), Habaj (+25,2), Brynildsen (+33,6), Ptaszek (+37,1), Herczig (+50,3) i Magalhaes (+1:04,1).

fot. FIA ERC