Barum Czech Rally Zlín 2018 - Łukjaniuk liderem po sobocie

sob, 25 sierpnia 2018 godz. 20:16:01 skomentuj rajdy

Aleksiej Łukjaniuk | fot. FIA ERC

Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautov zakończyli pierwszy etap Rajdu Barum jako liderzy klasyfikacji generalnej zmagań. Liderzy mistrzostw Europy zakończyli dzień z przewagą 16,8 sekundy nad fabrycznym duetem Skody: Jan Kopecky/Pavel Dresler. Najniższy stopień podium jak na razie zajmują Griazin i Fedorov.

- Mój plan zakładał, by nie stracić więcej niż 10 sekund na tym odcinku. Dziś był naprawdę trudny dzień. Nasz dobór opon nie był najlepszy, ale jestem zadowolony - podsumował Łukjaniuk.

- Złapałem trzy kapcie jednego dnia. Zobaczymy, jaką jutro będziemy mieli pogodę. Wydaje mi się, że Aleksiej łatwo nie odda swojej pozycji. Dziękuję kibicom za doping i oklaski na startach i metach odcinków - komentował Kopecky.

- To był perfekcyjny dzień. Teraz droga była sucha. Dziś zaprezentowaliśmy się z dobrej strony. Atakowaliśmy i mamy dobrą pozycję - mówił Griazin.

Za podium jak na razie sklasyfikowani są Dani Sordo i Carlos Del Barrio (+50,5). Piąte miejsce zajmują Jakes i Machu (+1:01,0), a szóste Mares i Hlousek (+1:23,6).

- Było ciężko, ale jest w porządku. Nie byliśmy najlepsi na tym odcinku. Światła za bardzo nie pomogły - mówił Sordo.

- Jesteśmy zadowoleni. Dziś było sporo zabawy. Jesteśmy zadowoleni - podsumował Jakes.

- Jesteśmy zadowoleni z dzisiejszego dnia. To był bardzo trudny dzień. Bawiliśmy się na drugiej części tego odcinka. Jutro spróbujemy zaatakować. Zobaczymy, jaka będzie pogoda - komentował Mares.

Czołową dziesiątkę zamykają załogi Kreim/Christian (+1:44,9), Tarabus/Trunkat (+1:55,2), Ingram/Whittock (+2:02,4) oraz Magalhaes/Magalhaes (+2:50,7).

- Było bardzo dobrze. Było kilka podstępnych miejsc. Walczyliśmy, ale było dość dobrze - informował Kreim.

- Spodziewaliśmy się deszczu, a oes był suchy. Opony na deszcz nie był najlepsze, ale to nasz problem - mówił Tarabus.

- Wprowadziliśmy ogromne zmiany w ustawieniach i teraz podobało się nam - informował Ingram.

- Poprawiamy się. Ustawienia wyglądają w porządku. Lepiej jedzie się przy naturalnym świetle. Jazda tutaj była bardzo trudna, ponieważ było ciemno. Pogoda byłą lepsza niż rano - podsumował Magalhaes.

Zamykający dzień oes Kudlovice najszybciej pokonał Kopecky, drugi był Łukjaniuk (+3,2), trzeci Jakes (+14,9), czwarty Griazin (+16,1), a piąty Ingram (+16,7).

Marcin Babraj i Michał Majewski zakończyli dzień jako liderzy klasy RC3. W klasie 12 załoga Pan Jarek/Poradzisz jest trzecia, a Teter/Borko czwarta.

fot. FIA ERC