Łukjaniuk chce do WRC2

wto, 25 września 2018 godz. 15:36:42 skomentuj rajdy

Aleksiej Łukjaniuk | fot. FIA ERC

Aleksiej Łukjaniuk, rajdowy mistrz europy, przyznał w rozmowie z portalem ewrc.cz, że chętnie dołączyłby w przyszłym roku do stawki WRC2, ale wszystko zależy od zgromadzonego budżetu.

- Teraz nie mam żadnych planów. Musimy usiąść ze sponsorami i zespołem oraz porozmawiać o różnych możliwościach, celach i ambicjach. Uwielbiam atmosferę mistrzostw Europy. Jest spokojnie i przyjaźnie. Mistrzostwa świata są inne, ale musimy iść dalej i mam nadzieję, że zrobimy ten krok - mówił Łukjaniuk.

- Byłbym zadowolony, gdyby sponsorzy podwoili mój budżet. Moglibyśmy zacząć przygotowywać samochód i pracować nad stylem jazdy. Zwykle nie mieliśmy testów przed rajdem, więc w WRC2 dodatkowe jazdy byłyby priorytetem. Będę bardzo podekscytowany, gdy wszystko zagra - dodał.

Rosjanin odniósł się też do faktu, że w tym roku ograniczony program startów w WRC2 realizuje Kajetan Kajetanowicz, z którym w poprzednich latach walczył o mistrzowską koronę w Europie.

- Trudno powiedzieć, czy byłbym konkurencyjny. Kajetan czasami potrafi być naprawdę szybki, a czasami jedzie wolno. On jest bardzo doświadczonym kierowcą, ma za sobą świetny zespół i dobrego sponsora. Jesteśmy świadomi poziomu, który jest w WRC2, ale myślę, że bylibyśmy w stanie jechać co najmniej tak jak on - zakończył.

fot. FIA ERC