Loix zakończył karierę

pon, 14 listopada 2016 godz. 12:49:27 skomentuj rajdy
Tagi: Loix

Freddy Loix | Fot. BRC

Freddy Loix podjął decyzję o zakończeniu kariery w rajdach samochodowych. Cztery dni po 46 urodzinach, "Fast Freddy" poinformował o swojej decyzji podczas konferencji prasowej Skody Belgique, zorganizowanej na terenie D'Ieteren Gallery w Brukseli.

Fabryczny kierowca Opla, Toyoty, Mitsubishi, Hyundaia, Peugeota i Skody, Loix zaliczył 89 startów w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Najlepszym wynikiem Belga pozostają drugie miejsca w Rallye de Portugal 1997 i Rallye Catalunya-Costa Brava 1998. Loix wygrał 36 oesów w WRC. Odniósł jedenaście zwycięstw w ERC, siedem w IRC. Jedenaście razy triumfował w Ypres Rally. W ostatnich czterech sezonach sięgał ze Skodą po mistrzostwo Belgii.

- Być może dla frajdy zaliczę jeszcze parę rajdów, ale kończy się moja kariera profesjonalnego kierowcy rajdowego - powiedział Freddy Loix. - Podjąłem taką decyzję również z powodu pojawienia się wspaniałej szansy zawodowej. Jeden z moich długoletnich sponsorów zaoferował mi pokierowanie aktywnością marketingową różnych dealerów Grupy Volkswagen, w tym Skody. Czułem, że nadszedł czas, aby podjąć to wyzwanie. Mam również inny projekt, bliski mojemu sercu. Chciałbym pomóc młodemu kierowcy, przekazując swoje doświadczenie. W życiu byłem dużym szczęściarzem i rajdy wiele mi dały. Teraz chcę pomóc temu sportowi. Bardzo pociąga mnie szkolenie młodych kierowców. Zamierzam robić to ze Skodą, która stała się moją ulubioną marką. Fabia R5 to w tej chwili najlepszy samochód w klasie. Jest bardzo mocna i wyjątkowo niezawodna. Będę wspierał Skodę i to jest dla mnie idealne!

Fot. BRC