Loix walczy dla Skody

czw, 22 września 2016 godz. 10:33:08 skomentuj rajdy

Freddy Loix | Fot. BRC

Freddy Loix, który już w czerwcu zapewnił sobie mistrzostwo Belgii wygrywając Ypres Rally, w sobotę wraca do BRC. Fast Freddy zaliczy Fabią R5 East Belgian Rally, żeby pomóc Skodzie w zdobyciu mistrzostwa Belgii producentów.

- Osiągnęliśmy dwa z trzech założonych celów w tym sezonie - mówi Freddy Loix. - Pozostało do zdobycia mistrzostwo producentów. Mamy 50 punktów przewagi i tytuł nie powinien nam uciec. W sobotę chcemy wygrać rajd, podziękować naszym lojalnym partnerom i świętować wraz ze Skodą tytuł mistrzowski. To wystarczające powody, żeby wystartować na pięknych oesach we Wschodnich Kantonach.

W 11 edycji East Belgian Rally zgłoszono 121 załóg - siedem w samochodach R5. Za Loixem, Princenem i de Jongiem, z numerem 9 ustawiono Hansa Weijsa juniora. Holender wraca do Fiesty R5, poprzednio używanej przez Weijsa w ubiegłorocznym GTC Rally. Cédric Cherain, który zrezygnował ze startów Fiestą w ERC, skorzysta z Fabii R5. Armand Fumal, ostatnio oglądany w marcowym Spa Rally, wraca w DS3 R5. Kevin Hommes, dotąd jeżdżący BMW, wsiada do Peugeota 208 T16.

Fot. belgianrallychampionship.be