Rally Mexico 2018 - Loeb w Andaluzji, Neuville w Katalonii

pią, 23 lutego 2018 godz. 22:03:50 skomentuj rajdy
Tagi: Loeb, Neuville

Loeb/Elena | Fot. Citroën Racing

Sébastien Loeb i Daniel Elena mają za sobą pierwszy dzień testów przed Rally México. Załoga Citroëna jeździła na 4,9-kilometrowym odcinku pod Fiñaną w prowincji Almería, w Andaluzji. Oes leżał na wysokości 1300 m i rano temperatura nie przekraczała zera.

- Odcinek jest bardzo podobny do niektórych meksykańskich prób - powiedział Sébastien Loeb w rozmowie z dziennikiem As. - Czuję się bardziej komfortowo w C3 WRC niż podczas wrześniowych testów w Gironie. Nie ucieka tył samochodu i jadę pewniej, choć może wynika to z rodzaju odcinka. Wypróbujemy różne ustawienia.

W Meksyku będzie nas faworyzowała pozycja startowa, ale nie uczestniczyłem w mistrzostwach świata od sześciu lat i nie wiem, gdzie się znajdę. Poziom w WRC jest bardzo wysoki. Nie mam pojęcia, jakie są nasze możliwości. Zapowiada się trudny start.

Chciałem rozpocząć od szutrowego rajdu i odpadała Finlandia. To byłoby zbyt skomplikowane. Miałem do wyboru Meksyk, Argentynę i Portugalię. Wybrałem Meksyk. Argentyna też mi pasuje, jednak termin kolidował z rallycrossem. Trasa w Portugalii jest dla mnie nowa. W Meksyku zmieniono 28 % trasy, ale znam wszystkie odcinki. Oglądałem video, studiowałem onboardy innych kierowców, takich jak Ogier. Nie zamierzałem zyskać w ten sposób przewagi, chciałem tylko wyrobić sobie opinię.

Wybór rajdów był uzależniony od moich zobowiązań w rallycrossie. Zaliczę dwa rajdy przed rozpoczęciem World RX i jeden po zakończeniu. Wybrałem Francję z oczywistych powodów - i Hiszpanię, bo bardzo lubię ten rajd. Nie wystartuję w Niemczech, gdzie tyle razy wygraliśmy, bo będę wówczas na wakacjach.

Hyundai Motorsport kontynuuje testy w Katalonii. i20 Coupé WRC przejęli dzisiaj liderzy mistrzostw świata - Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul.

Fot. Citroën Racing