Tour de Corse 2018 - Loeb utknął w rowie

pią, 6 kwietnia 2018 godz. 11:36:55 skomentuj rajdy

Sebastien Loeb

Sebastien Loeb i Daniel Elena nie zaliczą do udanych debiutu na pokładzie Citroena C3 WRC na asfalcie. Byli mistrzowie świata wypadli z trasy odcinka Piedigriggio – Pont de Castirla i utknęli w przydrożnym rowie. Załodze nic się nie stało. Po pierwszym odcinku byli oni wiceliderami klasyfikacji generalnej Rajdu Korsyki. Pierre Budar, szef Citroen Racing, poinformował, że do kraksy doszło kilkaset metrów po starcie odcinka i najprawdopodobniej przyczyną wypadnięcia z trasy były zimne opony.

 


Liderami po pierwszej piątkowej pętli są Sebastien Ogier i Julien Ingrassia. Na drugie miejsce po przygodzie zespołowych kolegów awansowali Kris Meeke i Paul Nagle. Najniższy stopień podium jak na razie należy do Thierry'ego Neuville'a i Nicolasa Gilsoula (+23,4). Czwarty jest najszybszy duet Toyoty: Ott Tanak/Martin Jarveoja (+25,1).

- Drugi oes był zupełnie inny niż pierwszy. Musiałem ostrożnie przejeżdżać cięcia, ponieważ łatwo można było złapać kapcia - mówił Ogier.

- Prawa słuchawka interkomu wypadła mi z ucha i to było dość denerwujące - informował Meeke.

- Nie jestem zadowolony, jestem bardzo rozczarowany. Samochód nie działa tak jak powinien. Musimy popracować nad ustawieniami. To ciężki start, ale jedziemy dalej - informował Neuville.

- Mam problemy z tyłem auta - mówił Tanak.

Piąta lokata należy do załogi Evans/Mills (+37,7), za którymi sklasyfikowani są Sordo i Del Barrio 19+42,0), Lappi i Ferm (+45,2) oraz Latvala i Anttila (+53,0). Punktowaną dziesiątkę zamykają Mikkelsen i Jaeger (+53,2) oraz Bouffier i Panseri (+54,4).

- Wydaje mi się, że było w porządku. Zrobiliśmy to, co mieliśmy. Musiałem zwolnić obok Loeba, ale nie straciłem dużo - informował Evans.

- Ten oes był łatwiejszy. Jest nowy dla wszystkich. Auto było lepsze. Potrzebujemy coś zrobić z ustawieniami. Po testach byłem zadowolony, ale teraz coś jest nie tak. Czas jest dość dobry - podsumował Lappi.

- To nie jest wystarczająca poprawa. Samochód bardzo dobrze zachowuje się w zakrętach, ale staram się odzyskać pewność na hamowaniach - komentował Latvala.

- Na lewym zakręcie wypadłem z trasy i wpadłem do rowu. Musiałem wyjechać z niego. Potem pojawiły się wibracje w samochodzie - tłumaczył Mikkelsen.

- Jestem naprawdę zadowolony. Ustawienia są bardzo dobre i miałem dobre wyczucie na odcinku - mówił Bouffier.

Na blisko 14-kilometrowej próbie Piedigriggio – Pont de Castirla 1 najszybszy był Sebastien Ogier. Drugim czasem popisali się Esapekka Lappi i Kris Meeke, którzy stracili dwie sekundy. Czwarty był Thierry Neuville (+2,2), a piąty Bryan Bouffier (+4,0).

W WRC2 na fotelu lidera umocniła się załoga Kopecky/Dresler, która ma 2,7 sekundy przewagi nad duetem Bonato/Boulloud. Najniższy stopień podium jak na razie należy do duetu Veiby/Skjaermoen. (+27,9). Czwarte miejsce zajmuje załoga Andolfi/Scattolin (+35,7), którzy mają 0,8 sekundy zapasu nad Loubetem i Landaisem. Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur (+57,1) są na szóstej lokacie. Pierwszy oesowy trumf dla nowego Citroena C3 R5 zapewnił szósty po dwóch oesach Stephane Lefebvre (+1:06,7) pilotowany przez Gabina Moreau.

Druga piątkowa pętla rywalizacji rozpocznie się o 15:12.