Rallye Automobile de Monte-Carlo 2019 - Loeb studzi optymizm

śro, 23 stycznia 2019 godz. 17:55:58 skomentuj rajdy

Sebastien Loeb | fot. Hyundai Motorsport

Sebastien Loeb, który w ten weekend zadebiutuje za kierownicą Hyundaia i20 Coupe WRC, przyznał, że wszystko będzie dla niego nowe podczas pierwszej rundy WRC. Francuz po rywalizacji w Rajdzie Dakar nie miał chwili na odpoczynek i od razu po powrocie zasiadł za kierownicę nowej rajdówki, by lepiej ją poznać. Podczas testów udało mu się przejechać około 320 kilometrów.

- Start w Monte Carlo będzie trudny. Wygrywałem tutaj w przeszłości, ale w tym roku to zupełnie nowe wyzwanie w nowym zespole i z nowym autem. Z tegorocznej trasy pamiętam tylko fragment wiodący pod Col de Turini. Mogę wykorzystać notatki z 10 kilometrów, cała reszta jest nowa, co też jest ekscytujące. Odkrywanie nowego auta i zespołu to coś, czego do tej pory nie robiłem, ale testy były produktywne. Pierwszy raz prowadziłem inne auto WRC, ale jest za wcześnie, by porównywać konstrukcje. i20 jest przyjemne w prowadzeniu. Mieliśmy dobre wyczucie i sprawdzaliśmy różne rzeczy. Wykorzystaliśmy jak najwięcej czasu, by przygotować się do rajdu - mówił Loeb dla motorsport.com.

- W zeszłym roku zaliczyłem trzy rundy i wygrałem jedną z nich. Mam nadzieję, że szybko przyzwyczaję się do i20 Coupe WRC i będę w stanie utrzymać konkurencyjne tempo. Być może zapoluję na pierwsze miejsce - dodał.

fot. Hyundai Motorsport