Loeb sprawdzi C3 WRC

śro, 26 lipca 2017 godz. 15:09:35 skomentuj rajdy

Citroen C3 WRC | fot. Citroen Racing

Koncern PSA poinformował dziś za pośrednictwem informacji prasowej, że Sebastien Loeb, dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata, zasiądzie za kierownicą Citroena C3 WRC podczas asfaltowych testów pojazdu. Jazdy mają zostać zorganizowane w najbliższych tygodniach. Francuz ma pomóc w rozwoju najnowszej konstrukcji marki.

- Jego talent, doświadczenie, wymagania, pragnienia, by stawiać sobie nowe wyzwania i wewnętrzna siła są cennymi sojusznikami w drodze po sukcesy w wielu kategoriach - czytamy w informacji prasowej.

- Wraz z utworzeniem PSA Motorsport staliśmy się wyjątkowym i wspaniałym zespołem. Mogę przenieść moje doświadczenia z rajdów terenowych i rallycrossu na testy Citroena C3. Czekam na powrót do samochodu klasy WRC i zobaczę jak postąpiła techniczna ewolucja. Rajdy są moją pasją. Spośród dyscyplin, które próbowałem, rajdy lubię najbardziej - mówił Loeb.

- Sebastien podziela wartości grupy PSA i dlatego jego kariera przeplata się w Citroenie i Peugeocie. PSA Motorsport oferuje swoim talentom możliwość jazdy dla DS Performance, Citroen Racing i Peugeot Sport. Zawodnicy mogą korzystać z różnorodnych doświadczeń w zależności od ich aspiracji. Mają szansę na dostosowanie swoich niezwykłych umiejętności. To członkowie rodziny PSA - dodał Jean-Marc Finot, dyrektor PSA Motorsport.

Loeb ostatni raz bronił barw Citroena na trasach WRC w 2015 roku. Na Rajdzie Monte Carlo zajął on ósme miejsce.

fot. Citroen Racing