Loeb pod wrażeniem młodzieży

wto, 7 listopada 2017 godz. 18:56:10 skomentuj rajdy

Sebastien Loeb | fot. Red Bull

Sebastien Loeb podczas Wales Rally GB miał okazję obejrzeć przypieczętowanie tytułu przez Sebastiena Ogiera i M-Sport w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2017. Wizyta w Walii była również dobrą okazją do oceny aktualnej sytuacji w mistrzostwach świata. Natomiast nadal nie ma sprecyzowanych planów, co do startów w WRC 2018.

- Nie zapadła jeszcze żadna decyzja. Rozważam możliwość kilku startów. Moim głównym programem pozostaje rallycross z Peugeocie, ale poza tym, wszystko jest możliwe. Z pewnością nie będzie to kilka startów, może jeden lub dwa - powiedział Sebastien Loeb.

Francuz cały czas śledzi to co dzieje się w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

- Samochody są mocniejsze, piękniejsze i bardziej imponujące niż ich poprzednicy - kontynuował. - Mistrzostwa stały się bardziej otwarte. Ogier jest inteligentny, zawsze dba o dobre punkty, kiedy nie może wygrać. Jest kilku bardzo dobrych kierowców, takich jak Tanak czy Neuville, ale on jest najbardziej regularnym zawodnikiem. Młodzież również robi ogromne wrażenie.

- Byłem zadowolony z testów C3 WRC. Samochód jest szybki, ale trudny do jazdy. Nie jestem pewien, czego brakuje w tym aucie, ale ma potencjał. Ten sezon faktycznie nie był dla nich najlepszy – uznał.