Loeb: Nie jest tak źle

czw, 14 marca 2019 godz. 12:48:18 skomentuj rajdy

Sebastien Loeb | fot. Hyundai

Po startach w rajdach Monte-Carlo i Szwecji, Sebastien Loeb przygotowuje się do udziału w Tour de Corse.

Sezon rozpoczął od czwartego miejsca. W zimowej rundzie WRC był siódmy.

- Nie jest tak źle - mówił dla motorsport.com o swoim powrocie do mistrzostw, z niepełnym programem startów i dotychczasowych wynikach. - Jest oczywiste, że po wygraniu w Hiszpanii w zeszłym roku, liczyliśmy na więcej, jednak przygotowania były bardzo ograniczone. Dzień testów przed Monte-Carlo, dzień przed Szwecją.

- W Szwecji myślę, że pojechaliśmy dobry rajd. W Monte-Carlo brakowało osiągów, w Szwecji też, ale biorąc pod uwagę ogólną sytuację, to normalne. Teraz kierowcy dobrze znają rajdy dzięki WRC+, gdzie możemy obejrzeć każdy odcinek specjalny i jazdę każdego kierowcy. To więc niemożliwe, aby znaleźć się na czele
- kontynuował.

Po opuszczeniu Rajdu Meksyku, Francuz wraca do akcji podczas Tour de Corse.

- Tak, to jest rajd, który zaliczyłem już w zeszłym roku, więc będę znał więcej oesów, ale też nie za wiele. Jest dużo nowych odcinków specjalnych dla wszystkich, ale cieszę się, że wracam na Korsykę.

- Staraliśmy się też trochę popracować nad samochodem, choć czas testów również jest bardzo ograniczony
– dodał.

Po Korsyce pozostaje do ustalenia reszta tegorocznego programu startów, który w tym roku obejmuje łącznie sześć rajdów: - Jeszcze nie wiem. Rzeczywiście, po Korsyce reszta jeszcze nie jest określona. Myślę, że nadszedł czas, aby o tym porozmawiać.