Loeb jest w formie

śro, 27 września 2017 godz. 14:10:46 skomentuj rajdy

Sebastien Loeb | fot. Citroen Racing

Sebastien Loeb uważa, że nadal ma odpowiednie tempo do rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Świata, choć minęło już pięć lat od jego ostatniego, pełnego sezonu w WRC.

W zeszłym tygodniu, w Hiszpanii, Loeb pierwszy raz testował C3 WRC na szutrze.

- Miło było odkryć ten samochód na szutrze - powiedział Loeb. - Dla mnie to już prawie pięć lat, odkąd ostatni raz prowadziłem samochód WRC na tej nawierzchni. Było pytanie, czy będe stanie pojechać WRC na szutrze i wszystko poszło prawidłowo.

- Dla mnie to było dość zaskakujące odczucie, ale nie mam innego odniesienia w tym pokoleniu samochodów, więc nie wiem, jak wypada w porównaniu do innych aut - dodał - W krętej sekcji był łatwy w prowadzeniu, ale na szybkich odcinkach było podobnie jak na asfalcie, było ciężej z przyczepnością tyłu, ale poza tym jest w porządku.

Loeb przyznał, że czekają go jeszcze rozmowy z Yvesem Mattonem. Nie wykluczył powrotu do WRC. Wiele też zależy od planów jego obecnego pracodawcy w rallycrossie - Peugeota.

- W tej chwili nie ma planu. Miałem możliwość testów na szutrze i asfalcie i zrobiliśmy to. Nadal czekam na decyzję Peugeota i to będzie jedna z głównych kwestii. Czemu nie przeprowadzić kolejnych testów? Obecnie jestem bardzo zajęty, ale będziemy rozmawiali i zobaczymy co wydarzy się w przyszłości.