Loeb i Breen podzielą się trzecim Citroenem?

wto, 30 października 2018 godz. 15:59:41 skomentuj rajdy

Sebastien Loeb | fot. Citroen Racing

Zespół Citroen Racing, który w tym sezonie wystawia głównie dwa samochody podczas rund rajdowych mistrzostw świata, rozważa stałe zgłoszenia trzech załóg w sezonie 2019. Obok Sebastiena Ogiera i Esapekki Lappiego, którzy mają zagwarantowane starty we wszystkich rundach, ograniczone programy mieliby zrealizować Sebastien Loeb i Craig Breen.

- Obecnie rozmawiamy z naszymi partnerami o możliwości wystawienia trzeciego auta. Sprawdzamy to. Samochód udowodnił, że jest dobry, a w połączeniu z nowymi kierowcami powinien nam zapewnić sukces. Uważamy, że możemy zdobyć mistrzowski tytuł. Bądźmy szczerze, nie bralibyśmy jednego z najlepszych kierowców na świecie, gdybyśmy nie chcieli wygrywać - mówiła Linda Jackson, CEO Citroena dla Autosportu.

- Sebastien [Loeb-red.] należy do rodziny PSA i odbywa teraz wiele rozmów. Nie mogę komentować jego spraw. Byłoby niesprawiedliwe, gdybym mówiła, co ma robić, a czego nie chce. Jest częścią naszej rodziny i jestem pewna, że będzie robił coś, co nam pomoże. Na stole ma wiele ofert i czekamy aż podejmie decyzję - dodała.

- Craig rozgląda się za swoją przyszłością i jestem pewna, że znajdzie się coś dla niego. Wykonuje dla nas fantastyczną pracę i jeśli będziemy mieli trzeci samochód, to zasiądzie w nim - zakończyła.

Jackson potwierdziła także, że Citroen pozostanie w WRC na minimum dwa lata, czyli tak długo jak obowiązuje kontrakt z Sebastienem Ogierem.