Tour de Corse 2018 - Loeb cieszy się jazdą

sob, 7 kwietnia 2018 godz. 09:47:58 skomentuj rajdy

Sebastien Loeb | fot. Citroen Racing

Sebastien Loeb nie daje szans rywalom na trasach sobotnich odcinków specjalnych Rajdu Korsyki i były mistrz świata popisał się najlepszym czasem na ponad 15-kilometrowym oesie Désert des Agriates. Kierowca Citroena w pokonanym polu zostawił Otta Tanaka (+1,0), Sebastiena Ogiera (+1,4), Esapekkę Lappiego (+1,4) oraz Daniego Sordo (+5,4).

- To dobry czas. Po wczorajszym dniu dzisiaj bawimy się samochodem. To frustrujące, ale tak bywa. Staram się cieszyć jazdą - mówił Loeb.

- Nie mieliśmy żadnych problemów. Wszystko działa dobrze - podsumował Tanak.

- Szczerze mówiąc, jest dziesięć razy lepiej niż wczoraj. Wykonaliśmy sporą pracę. Miło widzieć, że to się opłaciło - mówił Lappi.

- Starałem się sprawdzić notatki. Nigdy nie jest łatwo pojechać z gazem w podłodze na nowym oesie - tłumaczył Ogier.

- Ta droga przypomina normalną trasę. Jest szersza. Staram się atakować jak diabli, ale nie jest łatwo. Nie mamy dobrego balansu - komentował Sordo.

Drugą piątkę na odcinku utworzyli Thierry Neuville (+5,6), Kris Meeke (+7,4), Elfyn Evans (+7,5), Jari-Matti Latvala (+7,6) oraz Andreas Mikkelsen (+9,9). Jedenasty był Bryan Bouffier (+10,3).

- Szczerze mówić, nie mogę zrobić nic więcej. Byłem wszędzie na drodze. Ten samochód nie jest przeznaczony na takie warunki. Zaskoczyło mnie to, że Kris był wolniejszy - informował Neuville.

- Na początku odcinka uderzyłem w krawężnik i wydawało mi się, że mam kapcia. Później nie było tak źle - mówił Meeke.

- To nie był rewelacyjny oes. Nie byłem pewny, ale tak bywa - podsumował Evans.

- Nie jestem zadowolony z tylnych hamulców. Blokowały się, ale spróbujemy to naprawić- tłumaczył Latvala.

- Samochód jest podsterowny. Ten oes jest najgorszy dla naszego auta - informował Mikkelsen.

- Jest sucho. Odcinek jest czysty. Wszystko poszło dobrze - podsumował Bouffier.

W klasyfikacji generalnej Ogier ma za sobą walczących o drugie miejsce Neuville'a (+38,4) i Meeke'a (+40,7). Czwarty jest Tanak (+51,6), piąty Lappi (+1:09,0), a szóstą lokatę dzielą między sobą Evans (+1:31,0) i Sordo (+1:31,0).

W WRC2 Jan Kopecky ma 27,9 sekundy przewagi nad Yoannem Bonato. Ole Christian Veiby zapisał na swoje konto szósty oes i traci do lidera 56,8 sekundy. Łukasz Pieniążek ze stratą blisko 11 minut jest szósty.

fot. Citroen Racing