Kenotek by CID LINES Ypres Rally 2016 - Lefebvre atakuje

sob, 25 czerwca 2016 godz. 18:05:44 skomentuj rajdy

Stephane Lefebvre / fot. FIA ERC

Stephane Lefebvre zgodnie z zapowiedziami nie zwalnia na trasach Rajdu Ypres i rozpoczął trzecią sobotnią pętlę od zwycięstwa na oesie Kemmelberg 2.

Kierowca Citroena o 5,2 sekundy wyprzedził Krisa Princena i o 5,8 sekundy Freddy'ego Loixa, który utrzymał fotel lidera.

- Po skoku miałem problemy z amortyzatorem po lewej stronie z tyłu - mówił Lefebvre, który po próbie rozpoczął naprawę swojej rajdówki.

- Mam takie same opony jak Stephane, ale może byłem zbyt ostrożny - mówił Loix.

Na czwartym miejscu sklasyfikowano Bernda Casiera (+12,0), który za swoimi plecami zostawił Ghislaina de Meviusa (+12,2), Pietera Tsjoena (+14,0), Jaroslava Orsaka (+17,7) i Hermana Kobusa (+18,3).

- Było dobrze. Na początku było ciężko. Musieliśmy uważać pod drzewami, ale dla reszty będzie bardzo dobrze - mówił Casier.

- Jest bardzo ślisko. Mam średnie i miękkie opony założone na krzyż, ale to nie jest dobra kombinacja - komentował Orsak.

- Mam miękkie opony. Nie uważam, by był to dobry wybór. Obracałem się, to był głupi błąd - tłumaczył Kobus.

- Byłem za wolny. Nie jest tak ciężko jak myślałem, że będzie - informował Tanghe (+19,6).

- Jest wiele błotnistych i wilgotnych miejsc. Mam twarde i miękkie opony. Teraz może lepsze był miękkie. W lesie jest błotniście i ślisko - komentował Tarabus (+20,0).

W klasyfikacji generalnej Loix wyprzeda Lefebvre'a (+5,3), Princena (+50,8) Verschuerena (+59,7) i Casiera (+1:28,2).

fot. FIA ERC