Latvala z taktyką Ogiera

pią, 5 stycznia 2018 godz. 12:55:22 skomentuj rajdy

Jari-Matti latvala | fot. XPB

Jari-Matti Latvala jest przekonany, że ma szybkość, która pozwala mu w tym roku na walkę o tytuł w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Potrzebuje jednak do tego większej regularności.

Fin, kierowca Toyoty, zamierza naśladować rozważne podejście stosowane przez Sebastiena Ogiera, który w zeszłym roku zdobył już piąte mistrzostwo świata.

Latvala jest przekonany, że nadchodzący sezon oferuje mu najlepszą szansę na zdobycie mistrzowskiej korony.

Za sobą ma również pierwsze testy Yarisa WRC w specyfikacji 2018 i był bardzo zadowolony z dotychczasowej pracy nad samochodem.

- Samochód jest wystarczająco szybki do wygrania mistrzostw - powiedział Latvala dla Motorsport News. - Wierzę, że mam prędkość, ale potrzebuję regularności. Ostatni rok był dla mnie mocny. Wygrałem i byłem trzy razy na podium.

- Byłoby miło,gdybyśmy zdobyli kolejne podium w Walii i próbowałem zakończyć rok zwycięstwem na power stage w Australii. To jednak się nie udało. Teraz czekam na ten sezon i wiem, że muszę wyciągnąć lekcję z tego, co Ogier zrobił w zeszłym roku - kontynuował. - Uważam, że to było najlepsze zwycięstwo w mistrzostwach podczas jego kariery. Przyszedł z ekipy, w której czuł się bardzo komfortowo, do zespołu, którego nie znał. Kiedy zdawał sobie sprawę, że nie wygra każdego rajdu, trzymał nerwy na wodzy i akceptował trzecie lub czwarte miejsce. Cały czas miał na uwadze punkty i mistrzostwo. Tak zamierzam zrobić w tym roku.

- Zacznę każdy rajd myśląc o podium, a jeśli będę miał szansę na zwycięstwo, to ok. Jednak najważniejsze są punkty za miejsce w czołowej trójce. Jeśli to będzie się udawało, na koniec zamierzam być na czele. Muszę o tym pamiętać - podsumował.