Latvala uczył się od Tanaka

wto, 22 stycznia 2019 godz. 13:44:54 skomentuj rajdy

Jari-Matti Latvala | fot. TGR WRC

Jari-Matti Latvala powiedział w rozmowie z Autosportem, że w 2018 roku przyglądał się pracy Otta Tanaka i próbował zmodyfikować swój styl jazdy oraz ustawienia Yarisa WRC. Mimo że to Fin rok szybciej dołączył do japońskiej marki, to Estończyk walczył o mistrzowski tytuł w sezonie 2018.

- Wiemy, że Ott będzie silny. Gdy zobaczyłem jego formę w zeszłym roku, wiedziałem, że muszę coś zrobić. Ta presja popycha mnie naprzód. W zeszłym roku samochód był dość prosty w opanowaniu. Nie wykorzystałem pełnych możliwości centralnego dyferencjału. Jeździłem agresywnie, by zmusić auto do tego, co chciałem. Gdy Ott pojawił się w zespole, chciał pracować z autem bardziej neutralnie i delikatniej wchodzić w zakręty, co przełożyło się na mniej agresywną jazdę. Uczyłem się tego od niego i zaczyna to procentować - mówił Latvala.

- Zawsze dobrze jest pozytywnie zakończyć sezon, ale teraz mamy nowy rok i wszystko zostało zresetowane. Pierwsze pół roku w 2018 roku było dość trudne, ale od Finlandii mieliśmy dobry rytm. Musimy kontynuować ten styl pracy i utrzymać go przez cały rok. W ten sposób możemy walczyć o tytuły - dodał.

fot. TGR WRC