Latvala ostrzega Tanaka

czw, 23 listopada 2017 godz. 11:14:02 skomentuj rajdy
Tagi: latvala, tanak, wrc, toyota

fot. twitter.com/JariMattiWRC

Jari-Matti Latvala powiedział na łamach Motorsport News, że Ott Tanak nie będzie w stanie łatwo dostosować się do Toyoty. Estończyk wraz z zakończeniem Rajdu Australii zasilił szeregi japońskiego zespołu.

- Pracowałem na to, by Yaris był moim samochodem. Teraz Tanak będzie musiał dostosować się do nowego samochodu. Spodziewam się, że będziemy mieli dobrą walkę w zespole i mamy silny skład na przyszły rok. Wiem, że chcę zostać mistrzem świata i by to zrobić muszę pokonać każdego, także jego - mówił Latvala.

Fin ostrzegł również Tanaka, że zmiana zespołu nigdy nie jest bezproblemowa.

- Pamiętam, że gdy po wielu latach opuszczałem Forda, trudno było mi przejść do Volkswagena. Zmiana na Toyotę była łatwiejsza, ponieważ miałem pewne doświadczenie w kwestii zmiany ekipy. Gdy pojawiłem się w Volkswagenie, czułem, że to zespół Sebastiena Ogiera. Jeśli jesteś szybszy od zespołowego kolegi, jest w porządku, ale jeśli nie, to pozostajesz w cieniu - dodał.

- Muszę przyzwyczaić się do nowych ludzi i zespołu. To będzie ciężka praca. Nie mam pojęcia, jak będzie wyglądać pierwsza jazda. Jeszcze nie prowadziłem auta - komentował Tanak, który został zaprezentowany jako kierowca Toyoty w Japonii.

fot. twitter.com/JariMattiWRC