Rally Argentina 2018 - Latvala nie ukończył OS3

pią, 27 kwietnia 2018 godz. 14:37:06 skomentuj rajdy

Jari-Matti Latvala

Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila nie ukończyli trzeciego oesu Rajdu Argentyny. W ich Toyocie Yaris WRC doszło do uszkodzenia zawieszenia.  Zatrzymali się na 26 kilometrze odcinka.

OS3 to najdłuższy odcinek specjalny Rajdu Argentyny,  Amboy-Yacanto liczący sobie 33.58km.

Najszybszy był Ott Tanak. Pokonał Daniego Sordo o 2.8s i Craiga Breena o 7.6s.

- Co możemy zrobić? Na OS2 to był głupi błąd. Uderzyłem w kamień i uszkodziłem coś w układzie kierowniczym - powiedział Ott Tanak. - Coś poprawiłem, ale z pewnością to nie jest naprawione.

- Ten odcinek był o wiele lepszy - relacjonował Dani Sordo. - Nie było kurzu. Pierwszym odcinkiem byłem bardzo zawiedziony, ponieważ nie dało się cisnąć w tym kurzu.

- Na tym odcinku było lepiej jeśli chodzi o kurz, ale miałem zbyt wiele głupich momentów. Miałem szczęście, że nie złapałem kapcia - powiedział Breen.

Czwarty czas wykręcił Esapekka Lappi (+9,2s). Był szybszy od Andreasa Mikkelsena, nowego lidera rajdu, o sekundę.

- To długi oes. Chłopaki zostawiają wiele luźnych kamieni na drodze. Kilka udało się ominąć, ale niektórych nie mogłem, ponieważ jest tak wąsko - powiedział Lappi.

- Było dużo powyciąganych kamieni, starałem się to omijać, ale to wpływało na mój tor jazdy - mówił Andreas Mikkelsen.

Kolejne czasy zanotowali: Sebastien Ogier (+17.8s), Thierry Neuville (+18.4s), Elfyn Evans (+19.9s) i Teemu Suninen (+25.4s).

- Na odcinku są bardzo szybkie sekcje - mówił Sebastien Ogier. - To piękny oes

- Nie wiem czy było lepiej niż na OS2. Nie mam wyników. Samochód jest w porządku, ale nie mam rytmu - powiedział Thierry Neuville.

- Nie miałem żadnych problemów, po prostu było zbyt wolno - tłumaczył Elfyn Evans.

- Nie jechałem zbyt dobrze - stwierdził Teemu Suninen. - Za późno wciskałem gaz. Mogłem bardziej przycisnąć.

W WRC2 Kalle Rovanpera pokonał Pontusa Tidemanda o 3.6s i Greensmitha o 20.5s. Ole Christian Veiby, niezgłoszony w WRC2, był czwarty.

Andreas Mikkelsen i Anders Jaeger wyprzedzają teraz Sebastiena Ogiera i Juliena Ingrassię o 3.6s oraz Otta Tanaka i Martina Jarveoję o 9.5s. Do czołowej trójki 0.6s tracą Espakka Lappi/Janne Ferm. Kris Meeke/Paul Nagle są 10.7s za liderami.