Rally de Portugal 2018 - Latvala jak Tanak

pią, 18 maja 2018 godz. 11:43:34 skomentuj rajdy

Jari-Matti Latvala

Podobnie jak Ott Tanak i Martin Jarveoja, również Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila musieli pzredwcześnie zakończyć rywalizację na piatowych odcinkach Rajdu Portugalii. Fin zaparkował swoją Toyoty Yaris WRC, w której uszkodzone było zawieszenie, na odcinku Caminha 1.

18-kilometrowy oes najszybciej przejechał Kris Meeke, który został nowym liderem rajdu. Drugi czas zanotował Sebastien Ogier (+1,1), a trzeci był Thierry Neuville (+1,2). Czwarty rezlutat uzyskał Dani Sordo (+1,7), a piąty Andreas Mikkelsen (+3,5).

- Trzeci raz w tym roku miałem problemy z interkomem - donosił Meeke.

- Ciężko było jechać na limicie, ale nie mogłem zrobić nic więcej - mówił Ogier.

- Było w porządku. Starałem się pojechać najlepiej jak potrafię. Nie mogłem zrobić nic więcej. Zmagam się z punktami hamowań. W niektóre zakręty wjeżdżałem za szybko i traciłem prędkość - komentował Neuville.

- W tym momencie jestem zadowolony. Na początku nie atakowałem mocno. Byłem zbyt ostrożny - informował Sordo.

- W niektórych miejscach atakowałem nieco mocniej - informował Mikkelsen.

Drugą piątkę otworzył Craig Breen (+3,7). Za Irlandczykiem znaleźli się Hayden Paddon (+3,8), Esapekka Lappi (+4,9), Teemu Suninen (+6,0) i Mads Ostberg (+8,2). Na odcinku obracał się Elfyn Evans (+9,2).

- Nie jest źle. Nieco poprawiłem się. Wprowadziłem małe zmiany przed tym odcinkiem i idziemy w dobrą stronę - podsumował Breen.

- Na pierwszym odcinku mocno zużyłem opony, więc na tym oesie zarządzaliśmy nimi. Będziemy potrzebować je na kolejny oes. Nie chciałem za mocno atakować. Staram się być mądry - mówił Paddon.

- Ten oes nie był lepszy. Nie mogłem pojechać lepiej. Nie wiem dlaczego. Nie mam problemów z autem, wszystko jest w porządku. Jechałem tak szybko jak potrafię, ale nie czuję przyczepności. Gdy pojadę szybciej wypadnę z trasy - tłumaczył Lappi.

- Obracałem się. Pojechałem za głęboko i gdy dodałem gazu obróciłem się. Musiałem zawracać - informował Evans.

W klasyfikacji generalnej Meeke ma za sobą Paddona (+1,6), Sordo (+3,6), Breena (+7,5), vansa (+8,5), Ogiera (+9,1) i Suninena (+9,3).