Rally Sweden 2018 - Latvala czuje się pewnie

czw, 15 lutego 2018 godz. 12:32:47 skomentuj rajdy

Jari-Matti Latvala | fot. TGR WRC

Jari-Matti Latvala, który broni zeszłorocznego triumfu w Rajdzie Szwecji, przyznał przed startem rywalizacji, że czuje się pewnie za kierownicą Yarisa WRC i stać go na powtórzenie rezultatu z 2017 roku.

- Za nami dobre testy w Szwecji. Jedynym problemem była zbyt duża ilość śniegu. Po połowie jazd musieliśmy odśnieżać trasę, ale było w porządku. W tych warunkach mam dobre wyczucie auta. Jestem zadowolony z ustawień - mówił Latvala dla Motorsport News.

- Gdy masz dobre ustawienia, to po prostu to wiesz. Pamiętam, gdy w 2015 roku po jazdach w Vokswagenie, na koniec dnia zastanawiałem się, czy mogłem coś jeszcze sprawdzić i czy mam dobre auto. Wydawało mi się, że coś poszło nie tak i ostatecznie wziąłem ustawienia od kolegi z zespołu, a gdy zaczął się rajd, wylądowałem w śnieżnej bandzie. Teraz jestem szczęśliwy i nie zastanawiałem się nad tym, co robią inni. Nie musiałem zaprzątać sobie głowy - dodał.

- Mam dobre przeczucia. Czuję się zrelaksowany. Wiem, że mamy dobre zawieszenie i wiem jak radzić sobie z autem, które jest lepsze niż w zeszłym roku. Wiem też, że wszyscy inni zrobili postępy - zakończył.

fot. TGR WRC