Dayinsure Wales Rally GB 2018 - Latvala atakuje

sob, 6 października 2018 godz. 18:10:34 skomentuj rajdy

Jari-Matti Latvala | fot. TGR WRC

Jari-Matti Latvala zaatakował na drugim przejeździe odcinka Dyfi i przed ostatnim odcinkiem specjalnym dnia na trasach Rajdu Wielkiej Brytanii traci do liderującego Sebastiena Ogiera 2,9 sekundy. Na ponad 19-kilometrowym oesie Fin był lepszy od Andreasa Mikkelsena (+1,7), Haydena Paddona (+1,9), Sebstiena Ogira (+2,6) i Esapekki Lappiego (+4,3).

- Teraz jest inaczej, ponieważ Ott wycofał się i kluczem jest zwycięstwo w rajdzie. Walczymy również o tytuł wśród zespołów i musimy zachować ostrożność. Nie otrzymamy punktów za nic - podsumował Latvala.

- Jest dość wilgotno, ale są też suche partie. Kilka razy oślepiło mnie słońce, zwłaszcza po starcie. Ciężko coś dostrzec, ale potem jechałem z gazem w podłodze - mówił Mikkelsen.

- Od samego początku toczymy świetną walkę z Jarim, Craigiem i Esapekką. Szkoda Otta. W ten weekend był na innym poziomie. Teraz walczymy o zwycięstwo, a nie o drugie miejsce - komentował Ogier.

Drugą piątkę otworzył Craig Breen (+4,6), za którym sklasyfikowano Thierry'ego Neuville'a (+5,2), Madsa Ostberga (+5,3) oraz Elfyna Evansa (+6,9).

- Nie mogę zrobić nic więcej. Staram się nie podejmować dużego ryzyka. Tanak jest poza grą. Ogier może wygrać i musimy wywalczyć dobrą pozycję startową na Power Stage - zapowiadał Neuville.

W klasyfikacji generalnej Ogier ma za sobą Latvalę (+2,9), Lappiego (+12,5), Breena (+16,4) i Ostberga (+33,7). Wśród Hyundaiów na czele jest Mikkelsen (+41,7), szybszy od Paddona (+44,9) i Neuville'a (+56,2).

W WRC2 Kalle Rovanpera ma za sobą Pontusa Tidemanda (+1:06,8) oraz Gusa Greensmitha (+1:48,8).

fot. TGR WRC