Rally Sweden 2018 - Lappi walczy z Paddonem

nie, 18 lutego 2018 godz. 10:25:32 skomentuj rajdy

Esapekka Lappi | fot. TGR WRC

Esapekka Lappi nie poddaje się w walce o jak najlepszy rezultat na trasach Rajdu Szwecji. Najmłodszy z kierowców Toyoty uzyskał najlepszy czas na drugim przejeździe odcinka Likenas i przed Power Stage traci do czwartego Haydena Paddona 2,9 sekundy. Drugi czas na odcinku zanotował Thierry Neuville (+1,9), a trzeci należał do Craiga Breena (+3,3).

- W porządku. Warunki są cięższe. Starałem się jechać bardzo czysto. Wydawało mi się, że jadę ostrożnie, może aż za bardzo - informował Lappi.

- Nie będę atakował na Power Stage. Mamy większą przewagę i możemy jechać ostrożnie - informował Neuville.

- Przepraszam, jeśli macie dość słuchania tego, ale to świetna zabawa. To czysta przyjemność. Od roku walczyliśmy, by znaleźć ten rytm. Jeszcze jeden odcinek, ale dzisiaj mógłbym pojechać jeszcze kolejne 3-4 - mówił Breen.

Za czołową trójką sklasyfikowano Haydena Paddona (+4,5), Andreasa Mikkelsena (+6,4), Krisa Meeke'a (+7,3) oraz Jari-Matti Latvalę (+10,7).

- Czułem się lepiej. To krok we właściwą stronę. Toyoty na tym odcinku są szybkie. Mam małą przewagę przed ostatnim oesem. Postaram się to obronić - zapowiadał Paddon.

- Wydawało mi się, że z przodu po lewej stronie mam kapcia. Samochód nie skręcał w prawo. Nagle zaczął jednak jechać normalnie, ale kosztowało to nas trochę czasu - tłumaczył Mikkelsen.

- Nie ma mowy o punktach na Power Stage. Będziemy pierwsi na trasie - mówił Meeke.

- Jestem zadowolony. Na drugim przejeździe było trudniej. Gdy uciekniesz z lodu, śnieg obok jest bardzo śliski - donosił Latvala.

Ósmy czas uzyskał Mads Ostberg (+14,1). Norweg za swoimi plecami zostawił Otta Tanaka (+19,2), Sebastiena Ogiera (+20,8) i Teemu Suninena (+21,1). Dwunasty był Elfyn Evans (+31,2).

- Samochód zachowuje się podobnie jak wcześniej. Nie jest idealnie, ale czuję się lepiej. Przyczepność poprawiła się. To trochę pomogło. Nie jest perfekcyjnie, ale atakowałem - podsumował Ostberg.

- Postaramy się na Power Stage. Byłem bardzo ostrożny, by zachować dobrą kondycję opon. Zobaczymy, co będzie możliwe - mówił Tanak.

- Mam nadzieję, że na Power Stage będą dobre warunki. To nasz jedyny cel - mówił Ogier.

- Było lepiej. Przyzwyczaiłem się do nowych ustawień i mogłem wykorzystać auto. Miałem problemy z wycieraczkami, ale było w porzadku - informował Suninen.

- Bardzo ciężko będzie wywalczyć punkty na Power Stage. Spróbujemy i nigdy nie mówimy nigdy - komentował Evans.

Przed Power Stage Neuville ma 16,2 sekundy przewagi nad Breenem. Trzeci jest Mikkelsen (+29,6), czwarty Paddon (+46,1), a piąty Lappi (+49,0).

W WRC2 Takamoto Katsuta ma 10,1 sekundy przewagi nad Pontusem Tidemandem. 17,7 sekundy do Szweda traci Ole Christian Veiby.

fot. TGR WRC