Lappi szukał granic

wto, 14 listopada 2017 godz. 14:52:58 skomentuj rajdy
Tagi: lappi, wrc, toyota

Esapekka Lappi | fot. TGRWRT

Esapekka Lappi przyznał przed startem Rajdu Australii, że obecny sezon przeznaczył na pokazanie swojej prędkości i poszukiwanie granic Toyoty Yaris WRC, by za rok popełniał mniej błędów.

- W tym sezonie mieliśmy pewne problemy techniczne oraz kłopoty z prowadzeniem auta. Dołączyłem do zespołu od Portugalii i było w porządku. Miałem dobrą prędkość, ale popełniałem za dużo błędów. Z drugiej strony wydaje mi się, że w tym roku miałem pokazać prędkość i zrozumieć, gdzie jest granica samochodu. Szukałem ograniczeń, by mieć dobre tempo w kolejnym sezonie. Spróbuję zaliczyć dobry rok bez tak dużej ilości błędów - mówił Lappi dla motorsport.com.

Młody Fin odniósł się także do pojawienia się w Toyocie Otta Tanaka, który w tym sezonie broni barw M-Sportu.

- Dobrze jest mieć tak silnego kierowcę w zespole. W przyszłym sezonie nasz zespół będzie miał bardzo dobrą surową prędkość. Motywuje mnie to do tego, by być jeszcze lepszym. Musimy ciężej pracować i być zmotywowani do szybszej jazdy. W tej chwili wydaje mi się, że tacy zespołowi koledzy są dla mnie dobrzy, ale zobaczymy, jak będzie w przyszłym roku - dodał.

fot. TGRWRT