Rally Finland 2017 - Lappi frunie po odcinkach

pią, 28 lipca 2017 godz. 17:33:24 skomentuj rajdy

Esapekka Lappi | fot. TGRWRT

Esapekka Lappi za kierownicą Toyoty Yaris WRC popisał się najlepszym czasem na odcinku Äänekoski-Valtra 2 i umocnił się na fotelu lidera w klasyfikacji generalnej Rajdu Finlandii. Fin po pokonaniu ponad siedmiu kilometrów zostawił za sobą Teemu Suninena (+0,4), Otta Tanaka (+0,7) i Craiga Breena (+2,0).

- Byłem na limicie. W kilku miejscach byłem blisko drzew. Nie można pojechać szybciej - informował Lappi.

- Było dobrze, ale to trudny rajd i łatwo można popełnić błąd, co było dzisiaj widać po kilku kierowcach - oceniał Suninen.

- Wykonuję swoją pracę. Warunki są stałe, więc trochę mocniej zaatakowałem - mówił Tanak.

- Procedura startowa nie działała poprawnie przez pierwsze 700 metrów. Może zmienię ją - informował Breen.

Piąty rezultat uzyskał Mads Ostberg (+2,4). Za Norwegiem znalazł się Elfyn Evans (+2,5), Juho Hanninen (+2,5), Jari-Matti Latvala (+3,2) oraz Thierry Neuville (+3,4). Dziesiąty był Dani Sordo (+5,5), a jedenasty Kris Meeke (+7,6).

- Nie wiem, co się dzieje. Raz jest głośno, a innym razem normalnie. Tył czasami nagle ucieka i nie kontroluję tego. Straciłem na szykanie i uderzyłem w betonek. To nie było miłe. Nie kontroluję samochodu - informował Ostberg.

- Jest lepiej, ponieważ panują lepsze warunki - wyjaśniał Evans.

- Nie wiemy, jak długo wytrzyma nasza naprawa, ale może zachowamy to na jutro? - zastanawiał się Hanninen.

- Ciężko wypracować przewagę na tym odcinku, ale dla mnie nie był to dobry oes. Popełniłem kilka błędów i przyczepność nie była taka, jakiej spodziewałem się - informował Latvala.

- Mam dobry rytm, ale nie mogę utrzymać tyłu auta na linii. Nasz samochód nie jest wystarczająco dobry. Wciąż jesteśmy daleko i wykonujemy swoją pracę - mówił Neuville.

- Po prostu jadę, ale to niemożliwe. W porządku, może nie niemożliwe, ale bardzo trudne - tłumaczył Sordo.

- Uderzyłem w duży kamień i kierownica wygięła się. Nie jest w poprawnej pozycji. Teraz to tylko nasza pętla i dbamy o samochód - mówił Meeke.

Po jedenastu odcinkach Lappi ma 3,5 sekundy przewagi nad Latvalą. Trzeci jest Suninen (+15,1), a czwarty Hanninen (+27,4). Kolejne lokaty należą do Breena (+29,7), Evansa (+39,7), Ostberga (+41,8) i Neuville'a (+54,6), który wyprzedził Meeke'a (+58,0). W walce o dziesiąte miejsce Sordo (+1:42,5) ma 5,2 sekundy przewagi nad Tanakiem.

fot. TGRWRT