Lappi: Citroen może być najszybszy w stawce

czw, 10 stycznia 2019 godz. 17:14:06 skomentuj rajdy

Esapekka Lappi | fot. twitter.com/EsapekkaLappi

Esapekka Lappi przyznał w rozmowie z Autosportem, że widzi wystarczająco duży potencjał Citroena C3 WRC, by auto było najszybsze na trasach tegorocznych mistrzostw świata. 27-latek podczas Rajdu Monte Carlo zadebiutuje w barwach francuskiej marki.

- Byłem pod wrażeniem wysiłku, jakie włożył zespół, by pozyskać mnie. Citroen ma wiele danych i bogatą historię. Mamy narzędzia, które mogą pozwolić odnosić sukcesy. Decyzję o przejściu podjąłem po Finlandii. Na początku sezonu rozmawiałem z panem Budarem i poczułem, że naprawdę chce mnie w zespole i przekonał mnie. Czułem, że otrzymam spore wsparcie, które jest dla mnie ważne - mówił Lappi.

- Auto cały czas było szybkie na asfalcie. Pewne trudności pojawiły się na szutrze, ale gdy Mads osiągnął tak dobry wynik w Finlandii, przekonał mnie do podjęcia decyzji. Czuję, że auto ma więcej mocy w wyższym zakresie obrotów. Toyota była łatwiejsza w prowadzeniu, ale Citroen ma lepszy układ napędowy i ma wiele drobnych dobrych rzeczy. W Portugalii czułem, że musimy wykonać prace nad wersją szutrową. Prędkość nie jest zła, ale możemy być znacznie szybsi. Jeśli naprawimy kilka spraw, będzie to najszybsze auto w stawce - dodał.

- Moim celem jest lepsza jazda niż przed rokiem. Nie jestem gotowy do walki o tytuły. Muszę poprawić swoje wyniki i próbować uczyć się od Seba spraw, które robi lepiej ode mnie. W przypadku Monte Carlo dobrze znamy samochód, więc chcę walczyć o czołową piątkę. Myślę, że to jest możliwe - zakończył.

fot. twitter.com/EsapekkaLappi