Rally Italia Sardegna 2017 - Kurz w Fieście liderów

nie, 11 czerwca 2017 godz. 09:47:24 skomentuj rajdy
Tagi: Sordo

Sordo/Martí | Fot. Hyundai Motorsport

W pierwszym przejeździe Sassari - Argentiera, odcinka stanowiącego w południe Power Stage, Dani Sordo wyprzedził o 7,5 sekundy Thierry'ego Neuville'a. Ott Tänak uzyskał trzeci czas (+8,7) - i powiększył przewagę nad Jari-Mattim Latvalą do 25,5 sekundy.

- Wiozę dwie nowe opony. Założymy je na Power Stage - mówił Thierry Neuville. - Na drodze tworzą się głębokie koleiny i musimy podnieść samochód.

- W samochodzie jest pełno kurzu i nic nie widzę. Dlatego przestrzeliłem skrzyżowanie na poprzednim odcinku - powiedział Ott Tänak. - Teraz spróbujemy do naprawić na dojazdówce.

Sébastien Ogier uzyskał czwarty czas. - Z pewnością możemy liczyć już tylko na Power Stage. Wygląda na to, że Dani ciśnie na tej pętli.

Piąty był Esapekka Lappi. - W ubiegłym roku miałem tu kłopoty, szczególnie na drugiej pętli. Kiedy setup jest właściwy, samochód WRC łatwo się prowadzi. W WRC wszystko jest lepsze i łatwiejsze.

- Jest niewiarygodnie ciężko - przyznał Craig Breen. - Dla mnie to kolejny zupełnie nowy odcinek.

Hayden Paddon ustąpił Irlandczykowi o siedem dziesiątych. - To fajna niedzielna przejażdżka! Dzisiaj cieszymy się jazdą i czekamy na Polskę. Zbieramy informacje na przyszły rok.

Strata Jari-Mattiego Latvali wyniosła 15,4 sekundy. - Zgasiłem silnik. Nacisnąłem przycisk Stop zamiast Start. Straciliśmy 5 sekund. OK, jest tak, jak jest. Teraz mogę się już zrelaksować.

Mads Østberg założył inne Micheliny niż rywale. - Wybraliśmy twarde opony, bo w południe będzie cieplej.

Andreas Mikkelsen podróżował do mety o 20 sekund dłużej niż Sordo. - Nie znałem tego odcinka, więc jechałem wolno i sprawdzałem opis.

- Na starcie miałem kłopoty ze sprzęgłem - informował Elfyn Evans. - Wygląda na to, że blokuje się pedał. Muszę jechać i to sprawdzić.

Juho Hänninen jest zadowolony z piątego miejsca. - Na drodze pojawiły się kamienie. Wygląda na to, że wraca problem ze wspomaganiem.

- Na poprzednim odcinku straciliśmy tylny dyferencjał i pozostał nam tylko przedni napęd - opowiadał Martin Prokop. - To nie jest nasz rajd. Teraz staramy się dojechać do mety.

Jan Kopecký wygrał obydwa oesy w WRC 2 i po pętli wyprzedza Ole Christiana Veiby'ego o 2.02. Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur dwukrotnie uzyskali szósty czas, utrzymując szóstą lokatę w łącznej klasyfikacji.