Lotos Rally Poland 2014 - Kubica urwał koło

sob, 28 czerwca 2014 godz. 17:11:56 skomentuj rajdy
Tagi: Kubica, Neuville

Kubica/Szczepaniak | Fot. P1 Sports

Robert Kubica i Maciek Szczepaniak stracili szóste miejsce w Rajdzie Polski. Fiesta z urwanym prawym tylnym kołem zatrzymała się 3,7 kilometra po starcie odcinka Stare Juchy 2. Thierry Neuville wygrał oes, zostawiając za sobą o 0,7 sekundy Sebastiena Ogiera i Jari-Mattiego Latvalę.

Powiedzieli po OS17

Thierry Neuville: - Zrobiłem co mogłem, zobaczymy... Być może dało się pojechać trochę szybciej, ale rano było tu dosyć ślisko. Jestem zadowolony z przejazdu.

Sébastien Ogier: - Chyba mamy przebitą oponę. Uderzyliśmy w coś prawym tylnym kołem. Musimy teraz sprawdzić, co się stało.

Jari-Matti Latvala: - Było naprawdę ciężko. Na tym odcinku nie miałem najlepszego opisu. Zyskaliśmy czas nad Juho, co jest pozytywne. Jestem całkiem zrelaksowany. Wiem, że obecnie nie jadę na najlepszym poziomie.

Kris Meeke: - Mam realne szanse dogonienia Haydena. W tej chwili nic więcej nie możemy zrobić. Odcinek był zwariowanie szybki, ale lubię go. Jedziemy po punkty w mistrzostwach producentów i nie możemy podejmować dużego ryzyka.

Andreas Mikkelsen: - Strata jest zbyt duża. Teraz po prostu kontroluję tempo i tak naprawdę staram się tylko przejechać oesy.

Mikko Hirvonen: - Nie widziałem samochodu Roberta. Nadal są miejsca, w których nasz opis nie jest perfekcyjny.

Juho Hänninen: - Nic specjalnego. Mamy problem ze skrzywionym układem kierowniczym. Wolne zakręty sprawiają mi duże problemy. Starałem się, ale nie możemy tego naprawić na dojazdówce. Musimy dalej tak jechać.

Hayden Paddon: - Ustaliliśmy w serwisie, że ten odcinek i następny musimy przejechać precyzyjnie. Staram się poprawić technikę jazdy na zakrętach.

Henning Solberg: - Jadę tak szybko, jak mogę. Jestem całkiem zadowolony. Samochód dobrze pracuje. Nie mamy żadnych problemów.

Martin Prokop: - Po przejeździe samochodów z dalszej części stawki pozostały inne linie. Znowu przegrywamy z Henningiem i musimy się poprawić. Próbujemy wszystkiego, ale nie jest lepiej. Samochód jest perfekcyjny - to tylko moja jazda.

Fot. P1 Sports