Rally de Espana 2013 - Kubica nokautuje

pią, 25 października 2013 godz. 20:55:29 skomentuj rajdy
Tagi: Ogier, Kubica

Kubica/Baran | Fot. Marcin KaliszkaSebastien Ogier wygrał 21,2-kilometrowy Querol i prowadzi w Rally RACC z przewagą trzech sekund nad Danim Sordo, 3,1 s nad Jari-Mattim Latvalą. Robert Kubica, jedenasty w generalce, lideruje w WRC 2. Drugi w wynikach, Sepp Wiegand przegrał z Kubicą o 26,5 sekundy! Elfyn Evans oddał Kubicy 27,7 s.

- To pierwszy odcinek w rajdzie. Nigdy nie jest łatwo zacząć pełnym gazem - przyznał Sebastien Ogier. - Miałem trochę kłopotów z pewną jazdą. Teraz poprawimy setup i liczę, że na następnym odcinku będzie lepiej.

- Wybrałem twarde opony i na początku odcinka nie czułem się komfortowo - komentował Dani Sordo. - Nie mogłem przyspieszyć, dopóki opony się nie nagrzały. 

- To był udany początek - ocenił Jari-Matti Latvala. - Zaliczyłem dobry przejazd. Na odcinku rzucano kamieniami w samochody i otrzymaliśmy uderzenie w przednią szybę. Na szczęście nie została rozbita.

- To był g... odcinek - mówił Thierry Neuville. - Pojechałem źle, nie znalazłem rytmu, samochód był podsterowny. W niektórych miejscach było mokro. Miałem drobny moment w mokrym miejscu, wpadłem w panikę. Na szczęście dobrze się skończyło.

- Jest OK - stwierdził Mikko Hirvonen. - Było całkiem fajnie, dosyć czysto na drodze. Nie straciliśmy za dużo czasu, więc jest w porządku.

Andreas Mikkelsen uzyskał szósty czas. - Było OK. Na szybkich sekcjach pojechałem trochę ostrożnie. Jestem zadowolony z setupu. Jechałem dobrym rytmem, czułem się komfortowo i było naprawdę fajnie.

- Było całkiem dobrze - uznał Jewgienij Nowikow. - To bardzo szybki odcinek, miejscami mokry. Ogólnie jest OK.

Debiutant w WRC, Hayden Paddon zabłysnął ósmym czasem. - Miałem kłopoty z właściwymi punktami hamowania. Samochód jest bardzo podsterowny i to mnie denerwuje. Po prostu staram się znaleźć wyczucie.

- Myślę o setupie - zaczął Mads Østberg. - Zawsze chcesz coś poprawić. Nie jestem zadowolony z samochodu, jest za miękki. Teraz utwardzimy zawieszenie.

- Nie lubię tego odcinka - komentował Martin Prokop. - W nocy nie widzę zbyt dobrze. Starałem się jechać jak najlepiej. Miejscami przekroczyliśmy limit wpadając w poślizg.

Nasser al-Attiyah stracił 4,9 sekundy do Kubicy.- Na ostatnich 5 kilometrach zaparowywała nam przednia szyba. Dmuchawa nie pomagała. Odcinek nie jest łatwy, bardzo szybki, a w nocy zrobiło się jeszcze trudniej.

Khalid al-Qassimi ustąpił Nasserowi o 20,7 sekundy. - W nocy jechało się bardzo trudno. Nie widać skraju drogi. Na ostatnich 10 kilometrach było dużo mokrych miejsc na zakrętach.

- Było bardzo fajnie, ale inni są szybsi - zauważył Abdulaziz al-Kuwari. - Muszę bardziej zaufać opisowi. Za wcześnie hamuję, nie jadę dobrym rytmem. To długi rajd. Postaramy się jechać coraz szybciej. 

Fot. Marcin Kaliszka