Krzysztof Hołowczyc wystartuje Peugeotem 206 WRC

czw, 21 grudnia 2000 godz. 00:00:00 skomentuj rajdy

Turning Point i Peugeot Polska mają zaszczyt poinformować, że Krzysztof Hołowczyc wystartuje w rajdowych mistrzostwach Polski 2001 samochodem Peugeot 206 WRC. Kalendarz startów Krzysztofa Hołowczyca, mającego w swojej kolekcji tytuł mistrza Europy i trzy tytuły mistrza Polski obejmuje osiem rund mistrzostw naszego kraju. Obsługą samochodu zbudowanego w dziale sportu Peugeot we Francji zajmie się belgijska firma Kronos.

- To dla mnie najbardziej radosna wiadomość w tym roku. O takim samochodzie marzy z pewnością w tej chwili każdy kierowca rajdowy. Po rocznej przerwie powracam na trasy rajdowe w Polsce i celem moim oraz mojego zespołu jest oczywiście walka o mistrzowski tytuł. Mam świadomość, że nie będzie to łatwe. Polska liga rajdowa staje się jedną z najsilniejszych w Europie. Otrzymuję jednak wspaniała, rajdową „broń”, która mam nadzieję pozwoli mi zrealizować ten plan. Nie mogę już doczekać się pierwszych testów nowym samochodem – powiedział Krzysztof Hołowczyc.

- Peugeot Polska od kilku lat uczestniczy w sporcie samochodowym w Polsce. Od trzech lat rozgrywany jest Rajdowy Puchar Peugeota. W tym roku przeprowadziliśmy wielką i cieszącą się dużą popularnością imprezę pod nazwą Zostań Kierowcą Rajdowym. Te dwa przedsięwzięcia będą również kontynuowane w przyszłym sezonie. Wspaniałe zwycięstwa Marcusa Gronholma i zespołu fabrycznego Peugeota w mistrzostwach świata zainspirowały nas do podjęcia wraz z naszymi partnerami nowego wyzwania na rajdowych trasach. Jesteśmy przekonani, że Krzysztof Hołowczyc, najlepszy polski kierowca ostatnich lat oraz Peugeot 206 WRC odniosą sukces również w Polsce i nie zawiodą tak licznych miłośników sportu samochodowego nad Wisłą – stwierdził Francois Poirier, prezes Peugeot Polska.

- W nadchodzącym sezonie nasz zespół powraca na trasy polskich rajdów. Nie mamy wątpliwości, że Peugeot 206 WRC to obecnie jeden z najlepszych samochodów rajdowych na świecie i z tym większą radością rozpoczynamy współpracę z Peugeot Polska. Ufam, że za kierownicą nowego samochodu Krzysztof Hołowczyc wywalczy tytuł mistrza Polski dla siebie, dla Peugeot Polska i dla Turning Point – powiedział Paul Turner, szef zespołu rajdowego Turning Point.

rzecznik prasowy zespołu
Andrzej Borowczyk