Rally Mexico 2018 - Kraksa Meeke'a

nie, 11 marca 2018 godz. 15:45:35 skomentuj rajdy

Kris Meeke

Kris Meeke, który walczył z Danim Sordo o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Meksyku, nie zaliczył do udanych startu niedzielnej części rywalizacji. Brytyjczyk wypadł z trasy odcinka Alfaro, uszkodził swojego Citroena C3 WRC i zanotował ponad 40 sekund straty.

- Dojeżdżaliśmy do bruku i samochód zsunął się z drogi. Koła złapały głęboki rów i położyliśmy się na boku - relacjonował Meeke.

Ponad 24-kilometrowy oes najszybciej pokonał Jari-Matti Latvala. Wszyscy kierowcy z wyjątkiem Andreasa Mikkelsena i Sebastiena Ogiera wyjechali z serwisu z pięcioma miękkimi oponami. Norweg postawił na trzy miękkie i dwie twarde, a Francuz na trzy twarde i dwie miękkie opony.

- Mam bardzo dobre wyczucie i za nami świetny oes. Jestem bardzo zadowolony z czasu. Auto jest rewelacyjne - podsumował Latvala.

Drugim rezultatem może pochwalić się Sebastien Ogier (+9,7). Lider rajdu okazał się lepszy od Daniego Sordo (+10,9), Teemu Suninena (+11,9), Sebastiena Loeba (+14,6) i Andreasa Mikkelsena (+17,9).

- Dokonaliśmy optymalnego wyboru opon na Power Stage, nie na ten oes - mówił Ogier.

- W połowie odcinka było sporo kurzu. Starałem się bawić samochodem i jestem z niego zadowolony. Jeśli dojedziemy na podium, to będę zadowolony - mówił Sordo.

- Muszę utrzymać samochód na drodze, by zdobyć punkty dla producenta. Gdy pojawia się kurz, nie podejmuję żadnego ryzyka - komentował Suninen.

- Miałem dobre wyczucie. Zabawnie było pojeździć po luźnej nawierzchni. Minęło sporo czasu, od kiedy ostatnio to robiłem - komentował Loeb.

- Wczoraj wprowadziliśmy kilka zmian w samochodzie i dziś rano mam lepsze wyczucie. Lepiej panuję nad tyłem auta - informował Mikkelsen.

Czołową dziewiątkę uzupełnili Ott Tanak (+19,5), Esapekka Lappi (+24,6) i Thierry Neuville (+27,5).

- Tu i tam pojawiał się kurz, ale jest w porządku - donosił Lappi.

- Zależy nam na oszczędzaniu opon przed Power Stage. Tutaj pojechałem bardzo płynnie - mówił Neuville.

Na dwa odcinki przed końcem rywalizacji Ogier ma 48 sekund przewagi nad Sordo. Na trzecie miejsce spadł Meeke (+1:13,7), za którym znajduje się Mikkelsen (+1:36,6). Piąty jest Loeb (+2:24,6), a szósty Neuville (+5:02,4).

W WRC2 Pontus Tidemand ma ponad sześć minut przewagi nad Gusem Greensmithem i ponad trzynaście minut zapasu nad Pedro Hellerem.