Rally Mexico 2018 - Kraksa Evansa, drugi czas Loeba

pią, 9 marca 2018 godz. 19:52:06 skomentuj rajdy

Elfyn Evans | fot. M-Sport

Elfyn Evans, który po trzech odcinkach specjalnych zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Meksyku, zalicza kolejny pechowy start w mistrzostwach świata. Fiesta WRC Brytyjczyka po przejeździe przez dobicie znalazła się w powietrzu i wypadła z trasy. Kierowca M-Sportu stracił ponad dwie i pół minuty.

- Jadąc na szóstym biegu, było duże dobicie i auto wyleciało w powietrze. Tył zaczął obracać się i nie miałem jak się obronić. Uderzyliśmy w skarpę. Z nami jest w porządku - relacjonował Evans.

Najlepszy czas na odcinku Ortega 1 zanotował Dani Sordo, który o 1,9 sekundy pokonał Sebastiena Loeba. Za plecami 9-krotnego mistrza świata sklasyfikowano Otta Tanaka (+3,4), Krisa Meeke'a (+5,6), Andreasa Mikkelsena (+8,6) oraz Jari-Matti Latvalę (+8,9).

- Nie było tak dobrze na tym odcinku. Nie jestem zadowolony, ale przetrwałem. Mogę przyspieszyć. Muszę podziękować zespołowi za pomoc - mówił Sordo.

- Było w porządku. Mam dobre wyczucie. Bałem się o opony, ponieważ oes jest niewiarygodnie szybki. Nie wyobrażałem sobie, że będziemy jechać tak szybko - informował Loeb.

- Mam ten sam samochód, więc wydaje mi się, że mam tak samo. Musimy tym zarządzać. Naprawdę dbam o to - komentował Tanak problemy z silnikami Yarisów WRC.

- Miałem ogromny moment po dobiciu przy dużej prędkości. Jest podstępnie. Twarde opony działały, ale zaburzały balans. Nie jest to zły wybór, ale zobaczymy, co się wydarzy - mówił Meeke.

- Samochód dziwnie reaguje na dobiciach przy dużej prędkości. Wciąż uczę się, jak reaguje - informował Mikkelsen.

- Auto przegrzewa się, zwłaszcza na partiach pod górę. Musiałem przełączyć na tryb drogowy - mówił Latvala.

Siódmy czas uzyskał Thierry Neuville (+10,2), który okazał się szybszy od Sebastiena Ogiera (+10,3), Esapekki Lappiego (+13,5) i Teemu Suninena (+17,6).

Po czterech odcinkach specjalnych Sordo ma za sobą Meeke'a (+15,1), Loeba (+18,2), Tanaka (+21,7), Ogiera (+31,2) i Mikkelsena (+33,1). Siódmy jest Neuville (+43,7), a ósmy Latvala (+53,8). Punktowaną dziesiątkę jak na razie uzupełniają Suninen (+58,3) i Lappi (+1:19,6). W WRC2 Pontus Tidemand ma blisko dwie i pół minuty przewagi nad Gusem Greensmithem i Jarim Huttunenem.

fot. M-Sport