Ford Fiesta R2 2019 2018 - Krakowska prezentacja nowej Fiesty R2

wto, 4 grudnia 2018 godz. 22:45:42 skomentuj rajdy

Ford Fiesta R2

W krakowskim oddziale M-Sportu zaprezentowano dzisiaj nową Fiestę R2, która m.in. będzie rajdową bronią zawodników w Junior WRC 2019. Na prezentacji obecni byli Maciej Woda, odpowiedzialny za polski oddział M-Sportu oraz szef M-Sportu: Malcolm Wilson. Bazą samochodu jest Fiesta ST-Line produkowana w fabryce Forda w Kolonii. Ford Motor Company zapewnił znaczne wsparcie finansowe dla tego programu. Plany zakładają wystawienie 20 egzemplarzy już podczas Rajdu Szwecji.

Nowe auto wyposażone jest w litrowy silnik o mocy 200 KM. Maksymalny moment obrotowy jednostki napędowej wynosi 290 NM. W aucie znajduje się 5-biegowa skrzynia Sadeva. Długość auta to 4065 mm, szerokość 1735 mm, a rozstaw osi wynosi 2490 mm. Minimalna waga wynosi 1030 kg.

- Całkowicie nowa Fiesta R2 to ogromny krok naprzód i coś, z czego wszyscy w M-Sport Polska są niezwykle dumni. To pierwszy samochód, który został w pełni zaprojektowany i opracowany w Krakowie. Ogromny wysiłek, pasja i entuzjazm sprawiły, że projekt był niezwykle udany. Dzieliliśmy się informacjami z inżynierami z Kumbrii i zainspirowały nas sukcesy Fiesty WRC. Każdy element został zaprojektowany tak, by nowy samochód był mocny i innowacyjny - mówił Maciej Woda.

Dzięki uprzejmości M-Sportu na prezentacji była również redakcja Autoklubu. Obszerniejsza relacja oraz wywiady zostaną wkrótce opublikowane.
Ford Fiesta R2